Krása a módaMóda

Jak zkrátit rifle: Podrobný návod krok za krokem

Jak zkrátit rifle: Podrobný návod krok za krokem

Zkrácení kalhot je snadné s několika základními potřebami. Můžete použít šicí stroj nebo šití zvládnete i v rukách. Až příště najdete kalhoty, které vám budou dokonale sedět kromě délky, stačí postupovat podle tohoto návodu.

Rozpárejte starý lem

Pomocí páradla rozpárejte lem. Páradlo vložte pod stehy a rozřízněte páradlem nit. Nit průběžně vytahujte. Pokud nemáte páradlo, můžete použít malý ostrý nůž nebo manikúrní nůžky. Dávejte pozor, abyste si při vytrhávání stehů neudělali díru do kalhot.

Zvolte správnou délku kalhot

Abyste našli správnou délku kalhot, vyzkoušejte si je s botami, ke kterým je s největší pravděpodobností budete nosit. Dokonce i ploché boty mají o něco větší výšku než vaše bosé nohy.

Přehněte okraje nohavic na délku, která na správném místě spadá přes vršek bot. Umístěte několik špendlíků, abyste okraje zajistili na místě. Sundejte kalhoty a otočte je naruby. Ujistěte se, že špendlíky zůstaly na místě.

Kontrola délek

Pomocí pravítka nebo krejčovského metru změřte vzdálenost od okraje nohavic k ohybu lemu. Ujistěte se, že obě nohavice mají lemy ve stejné délce a zafixujte dalšími špendlíky.

Přežehlete nový lem

Záhyb v místě, kde mají mít rifle nový okraj, přežehlete žehličkou. Nespěchejte a ujistěte se, že záhyb, který uděláte, je rovný. V tuto chvíli si můžete kalhoty vyzkoušet ještě jednou, abyste zajistili, že lem je v místě, kde potřebujete.

Odstřihněte přebytečnou látku

Látku, přesahující délku 3,8 cm od nažehleného lemu odstřihněte.  Dejte si na čas a buďte přesní. Až skončíte se zastřihováním, pomocí rovných špendlíků přišpendlete látku zpět na místo asi 2,5 cm od lemu.

Přišijte lemy

Slepým stehem obšijte nohavice 1,3 cm od lemu. Tento proces lze dokončit také pomocí šicího stroje.