Krása a módaVlasy

Máte už dost problémů se zacuchanými vlasy? Tohle řešení vám pomůže

Máte už dost problémů se zacuchanými vlasy? Tohle řešení vám pomůže

Ať už jsou vaše vlasy dlouhé nebo krátké, kudrnaté nebo rovné, pravděpodobně jste museli vypořádávat se zacuchanými vlasy. V tomto článku se podíváme na to, jak předcházet zacuchávání vlasů.

  • Saténový povlak na polštář
  • Před spaním si zapleťte vlasy
  • Vyvarujte se tření ručníkem
  • Pravidelné zastřihování
  • Vhodná vlasová kosmetika podle typu vlasů

Jemné a rovné vlasy

Pokud jsou vaše vlasy jemné a rovné, vyhněte se používání texturizačních sprejů nebo sprejů pro objem, které obsahují vysoké množství silikonu. Tato složka může způsobit, že vaše vlasy budou lepkavé a náchylnější k zacuchání.

Před spaním si zapleťte vlasy

Jeden velký cop nebo hromada malých jsou pro tuto strategii stejně účinné. Vlasy můžete zaplést i před jejich úplným uschnutím po umytí. Vlasy zaplétejte také před cvičením a v případě větrného počasí.

Saténový povlak na polštář

Když pohybujete hlavou na polštáři, můžete si odírat vlasové folikuly a zacuchávat si vlasy. Saténový povlak na polštář může pomoci udržet vaše vlasy hladké, protože budou po polštáři pěkně klouzat. Další variantou je spaní se saténovým turbanem nebo šátkem kolem hlavy.

Suché a poškozené vlasy

Pokud máte vlasy, které jsou suché poškozené teplem nebo se sklonem ke krepatění, vyhněte se přípravkům s obsahem alkoholu. Ty mohou vlasy vysušovat. Při úpravě vlasů se držte olejů a bezoplachových kondicionérů.

Vyvarujte se tření ručníkem

Když mokré vlasy třete froté ručníkem, abyste odstranili vlhkost, může to způsobit lámání vlasů a poškození kutikuly, čímž se zvyšuje pravděpodobnost zacuchání. Místo toho si kolem hlavy omotejte na chvíli obmotejte ručník a pak nechte jen tak volně uschnout

Pravidelné zastřihování

Zastřihování vlasů každých 8 až 10 týdnů vám může pomoci zbavit se roztřepených konečků. Když odstraníte vlasy, které jsou poškozené, můžete předcházet zacuchání.