Vlasy

Zářivě červená barva na vlasy: jak ji získat a nosit v roce 2024

Zářivě červená barva na vlasy: jak ji získat a nosit v roce 2024

 Se zářivě červenou barvou ve vlasech vás zaručeně nikdo nepřehlédne. Co musíte vědět, než se pro ni rozhodnete?

Jak získat zářivě červenou barvu

Výsledný odstín se odvíjí od vaší základní barvy vlasů. K tomu, abyste získala skutečně zářivý barevný tón bude s největší pravděpodobností nutné vlasy nejprve odbarvit.

Byť vás budou usměvavé modelky z fotografií na jednotlivých barvách v drogerii přesvědčovat ke koupi, berte ohled na to, že takto prezentovaný výsledek je značně nerealistický. Ve skutečnosti je opravdu nutné adekvátní zesvětlení podkladu, jinak můžete získat nejvýše jemné odlesky, ale ne skutečně intenzivní odstín.

Zesvětlovat vlasy nezkoušejte sama. Kadeřník má k dispozici účinnější, ale zároveň šetrnější odbarvovač. Navíc umí zhodnotit dobu jeho působení vzhledem ke kvalitě vlasů. S tím, že peroxid částečně strukturu vlasového vlákna naruší, musíte počítat vždy. U kadeřníka máte ale ve srovnání s domácími experimenty mnohem větší předpoklad, že odejdete s takovými kadeřemi, jaké jste si přála. Tento výchozí stav je následně ideální k dalším experimentům.

Jak nosit zářivě červené vlasy

Na vlasech lze vykouzlit jak neonový odstín na pomezí oranžové, tak i chladný malinově červený tón.

Řídit byste se v tomto případě měla svým barevným typem. Zkušení kadeřníci se shodují na tom, že barevnost nikdy není vhodné měnit příliš výrazně. Nepřirozený dojem ve výsledku bude znatelný. Zkrátka tak „věřte“ přírodě. Lišit by se tak nově zvolená barva měla nejvýše o dva odstíny, a to ať už se rozhodnete prameny zesvětlovat nebo ztmavovat.

V dalších úpravách se rovněž nekladou meze vašemu vkusu. Nosit takto barevnou hřívu můžete v celé řadě účesů:

  • ležérní vlny ve stylu mořské panny
  • uhlazené elegantní mikádo
  • rebelské pixie s vyholenými bočními částmi

Péče o červené odstíny

Červená barva je mimořádně choulostivá, na péči je tak tento odstín velmi náročný. Pigment je v první řadě velmi citlivý na světlo, respektive na UV záření. Platí to jak pro vlasy přírodní, tak pro barvené.

Úskalím červených vlasů je i to, že velmi rychle blednou. Pigment se z nich vymývá, molekuly této barvy jsou totiž větší než v ostatních případech. Nikdy tedy nemohou proniknout hlouběji do struktury vlasového vlákna a ve vlasech se tedy neudrží.

V ideálním případě tak omezte mytí vlasů, ale i návštěvy bazénu. Chlórovaná voda totiž vašim kadeřím škodí ještě více. Vybavte se stejně tak i kvalitními přípravky, které jsou určené přímo pro péči o barvené vlasy.