KrásaPleťZdraví

10 ranních rituálů pro krásu a šťastnější život

10 ranních rituálů pro krásu a šťastnější život

Ranní rituály jsou činnosti, které se s pravidelným opakováním stávají zvykem. Pomohou vám vykročit správnou nohou a umožní začít den energicky a s nadšením. Zaměřte se na sebe. Pro inspiraci pro vás máme 10 rituálů pro krásu a šťastnější život. Jistě si v nich najdete to, po čem vaše tělo volá.

#1 Zapalte si svíčku

Předtím, než rozproudíte své tělo a zahltíte mysl úkoly, zapalte si nejlépe vonnou svíčku. Její plamínek a vůně dodá místnosti okouzlující energii, která vás pak lépe přenese do meditativní nálady. 

#2 Zacvičte si

Pro nastartování nového, nejen pracovního dne je nejlepší se po probuzení protáhnout a zacvičit si. Nemusíte ovšem zvedat těžké váhy nebo provádět složité asány. Stačí malé protažení vleže nebo vsedě v posteli, případně lehká jóga na podložce. Procitíte tak jednotlivé části těla a uvedete mysl do soustředěného stavu. 

#3 Ustelte postel

Ustlaná postel zvyšuje produktivitu, nemluvě o estetickém zážitku při odchodu a příchodu domů. Podle Feng Shui jde o nejdůležitější kus nábytku ve vašem životě, protože v ní denně trávíte minimálně 6 až 8 hodin. 

#4 Osprchujte se

Po lehkém rozhýbání je třeba se pustit do ranní hygieny. Péče o zuby by měla být samozřejmostí. Nadto si ale dejte také příjemnou sprchu a soustřeďte se u toho na přítomný okamžik. Experimentujte s teplotami nebo si kupte voňavý sprchový gel a vnímejte, jak vás jeho vůně naladí na vše, co v daný den potřebujete zvládnout.

#5 Péče o pleť 

Pro zdravou a krásnou pleť je nezbytné věnovat jí po ránu pravidelnou péči. Začněte čištěním a zapojte do ranního rituálu také masáž obličeje. Pokožka pleti se hezky prokrví, navíc vás tato aktivita přinutí věnovat se sobě, čímž současně posílíte sebevědomí. 

#6 Sklenice vody po ránu

I obyčejná voda má své kouzlo. Než odejdete z domu, vypijte minimálně sklenici vody či hrnek čaje. Pokožka se totiž musí hydratovat i zevnitř a vaše pleť se vám za to odvděčí plným vzhledem. 

#7 Snídaně

Neodbývejte se po ránu pouze hrnkem kávy a dopřejte si zdravou a vyváženou snídani. Kvalitní šunka, zelenina nebo třeba plátek žitného chleba s avokádem dodá tělu nezbytné živiny a zajistí vám energii. Navíc si u snídaně můžete užít společný čas s rodinou. 

#8 Zbořte stereotypy

Chcete-li být dlouhodobě šťastní, dopřejte si každý den jednu malinkatou změnu. Vyzkoušejte jiné oční stíny, obměňte snídani za sladkou či naopak nebo si zatancujte při oblékání. Budete se divit, co s vaší náladou taková drobná změna udělá.

#9 Myslete pozitivně

Čeká vás náročný den plný úkolů? Hledejte v něm pozitiva. Je toho spousta, za co lze být vděčný a z čeho se můžete v daný den těšit. Naplánujte si například oběd s kamarádkou nebo si kupte vonnou sůl do koupele a těšte na večerní relax ve vaně. 

#10 Meditujte

Abyste si dodali dobrou náladu nebo kuráž do nového dne, můžete zavést ranní meditaci. I 5 minut denně vám pomůže zlepšit soustředění a zklidnit mysl. A pokud vám poslech hudby či snaha zhluboka dýchat nepřijde přirozená, stačí si zopakovat motivační heslo nebo citát, který se stane vaší mantrou.