Nestíháte to ke své manikérce? S odrostlými nehty si poradíte i sama. Jak získat znovu upravené ruce?
Co s odrostlými nehty
Chodit na gelové nehty je pohodlné, hezké vám pak vydrží poměrně dlouho. Když nastane fáze odrůstání, máte hned několik možností, jak ji řešit:
- nehty si doplňte sama
- nehty si sama sundejte
- zakamuflujte odrost lakem
Domácí doplnění nehtů
Profesionální péče o nehty sice je velmi pohodlná, nicméně řada uživatelek časem dospěje k tomu, že na pravidelné návštěvy manikérky nemá čas. A právě to může být podnětem, proč uvažovat, zda se do „výroby“ nehtů pustit sama.
Oproti návštěvám nehtařky vychází domácí tvorba gelu zhruba o polovinu levněji (na cca 2 500 Kč) v prvním roce, kdy musíte navíc ještě kalkulovat vyšší náklady kvůli pořízení UV lampy. Čas samozřejmě musíte věnovat taktéž, ale ušetříte za případné dojíždění. Sama si ale odpovězte, zda jste dostatečně zručná a trpělivá.
Domácí sundávání nehtů
Máte odrostlé nehty a už je vlastně nosit ani netoužíte? Pak je budete chtít sundat. To by v ideálním případě měla realizovat profesionálka. Domácím odstraňováním riskujete poškození vlastních nehtů.
Pakliže trváte na tom, že to zkusíte sama, rozpustit je můžete v acetonovém zábalu (stačí odlakovač s podílem acetonu), případně opatrně odbrousit. A nezapomeňte na intenzivní regeneraci nehtů. Hodí se hlavně oleje, například mandlový, avokádový či arganový.
Maskování odrostů lakem
Odrosty můžete zamaskovat také lakem, což je asi nejjednodušší metoda. I v tomto případě je vhodné nehty trochu zbrousit, aby se zmírnil viditelný přechod mezi gelem a nehtovým lůžkem.
Po zabroušení vyrovnejte celou plochu do roviny dvěma vrstvami bezbarvého laku. Následně použijte lak, se kterým nalakujete celý nehet. Nejlepší jsou pro tento účel světlejší mléčné odstíny nebo tmavé s leskem. Dobrou schopnost kamufláže nabízejí i třpytivé laky, ale musíte počítat s tím, že se obtížně odstraňují.