Recepty

Oběd na dva dny: 5 nápadů co uvařit

Oběd na dva dny: 5 nápadů co uvařit

Ne vždycky máme náladu a především čas každý den stát u sporáku a vyvařovat rodině minutky. Jsou situace, kdy je daleko pohodlnější a efektivnější uvařit oběd na dva dny. Co rodině připravit, aby to i druhý den bylo stejně tak dobré, jako ten první?

Oběd na dva dny – nápady co uvařit a pochutnat si

Oběd na dva dny je téma, které se řeší v mnoha domácnostech. Jednak proto, že ne všechny vaření baví a berou jej spíše jako nutnou povinnost, ale také proto, že v dnešní finančně náročné době má mnoho rodin hluboko do kapsy. Tehdy se vyplatí uvařit oběd na dva dny, vyjde to levněji.

Jenže co uvařit, aby to i druhý den chutnalo stejně tak dobře, nebo klidně ještě o chlup lépe? Nebojte se, nenecháme vás v tom. Níže najdete inspiraci na oběd na dna dny.

  • Svíčková omáčka
  • Karbanátky z mletého masa
  • Rizoto
  • Guláš
  • Špagety

Svíčková omáčka

Klasika české kuchyně. Říká se, že jakmile se dívka naučí připravovat svíčkovou omáčku, je zralá na vdávání. Svíčková omáčka je možná náročnější na přípravu, ale věřte, že druhý den (nebo klidně i ten třetí) chutná ještě lépe nežli čerstvě uvařená.

Karbanátky z mletého masa

Karbanátky jsou vděčné jídlo, kterým uděláte radost nejen dětem, ale boule za ušima se po něm budou dělat i dospělým. Můžete si je vychutnat s kaší nebo bramborem, to už je na vás. Odleželé mleté masíčko je chuťovka.

Rizoto

Hledáte ti na oběd na dva dny? Pak svým blízkým připravte rizoto. To se bezesporu řadí mezi snadné pokrmy, navíc má tu výhodu, že se dá vždy připravit trochu jinak a můžete do něho zužitkovat suroviny, které v lednici volají po tom, abyste je už konečně zpracovali.

Guláš

Kdo by dokázal odolat gulášku? Zde se jistě shodneme na tom, že guláš je druhý den mnohonásobně lepší nežli ten první.

Špagety

Ano, i špagety jsou vhodným kandidátem na oběd na dva dny. Fantazie se při přípravě omáčky na ně meze nekladou, vždy tak může chutnat trochu jinak.