Další

Bojím se řídit auto: 5 tipů jak překonat strach konečně sednout za volant

Bojím se řídit auto: 5 tipů jak překonat strach konečně sednout za volant

„Bojím se řídit auto, tak se o to raději ani nepokouším“ je věta, kterou si možná říkáte i vy. Není třeba se stydět, stejným problémem prochází řada dalších lidí. Poradíme vám, jak překonat strach z řízení a konečně sebevědomě usednout za volant.

Bojím se řídit auto: co mi pomůže?

Jen představa, že usednete za volant a vydáte se s parťákem na čtyřech kolech kamkoli, vás děsí? I kdyby řízení znamenalo jen to, že pojedete krátkou trasu? Klid. Těmito pocity ala „bojím se řídit auto“ prochází mnoho lidí a to napříč všemi věkovými kategoriemi.

Pokud přes všechny nepříjemné pocity víte, že svůj strach chcete položit na lopatky, pak vám přijdou vhod naše tipy, jak překonat děs z řízení.

Tip první: nepřestávejte jezdit

To je klíčové pravidlo. I když se bojíte, nesmíte na řízení zanevřít. Čím déle budete další a další pokusy odkládat, tím horší pro vás potom bude za ten volant vážně sednout a jet.

Tip druhý: nestyďte se a svěřte se

Bojím se řídit auto – to je věc, se kterou se nechcete chlubit. Jenže držet si to pro sebe také není řešení. Nestyďte se za své pocity a svěřte se člověku, kterému důvěřujete. Může jezdit s vámi, alespoň ze začátku a podpořit vás během jízdy.

Tip třetí: jezděte krátké a známé trasy

Překonejte strach z řízení tím, že budete svoji sebejistotu trénovat na známých a ideálně krátkých trasách. Usedněte za volant a slibte sami sobě, že dojedete do pár minut vzdáleného obchodu a zpět. Ten pocit, když to zvládnete, vás naplní vědomím, že na to máte.

Tip čtvrtý: pokud budete ve stresu, zastavte

Může se stát, že vás uprostřed jízdy přepadne strach. Tehdy neváhejte zastavit na vhodném místě a dopřát sami sobě čas na to, abyste situaci zpracovali.

Tip pátý: jezděte ve dne

Žádný stud – rozhodně nejste jediní, kdo si stále dokola opakují „bojím se řídit auto“. Na překonání svého strachu můžete pracovat i tak, že budete jezdit ve dne. Je to jistější, na noční trasy si klidně počkejte, není to ostuda.