Recenze

Obchod Temu: podvod nebo cesta k levným nákupům?

Obchod Temu: podvod nebo cesta k levným nákupům?

Internetové tržiště Temu je společnost zaměřená na elektronické obchodování, která spojuje zákazníky s miliony obchodních partnerů, výrobců a značek. Temu se zavázala nabízí cenově dostupné produkty a ačkoliv bylo Temu založeno teprve v roce 2022, ihned se dostalo na pomyslný červený koberec ve světě online obchodů. Jak to tedy ve skutečnosti s nakupováním na Temu je? Jsou nákupy opravdu tak výhodné nebo je celé Temu pouze podvod?

Proč je Temu levný e-shop?

Temu totiž spojuje potencionální zákazníky přímo s výrobci zboží, a proto můžete z pohodlí domova v jednoduché aplikaci nakupovat za velkoobchodní ceny, o kterých se vám může v českých e-shopech jen zdát. Není proto divu, že mnoho obchodníků z celého světa si na nákupu zboží z Temu založilo svůj vlastní business model – ceny jsou totiž tak nízké, že poskytují výdělek i dalším lidem, než se zboží dostane k cílovému zákazníkovi.

Jaká je kvalita zboží na Temu?

Na Temu své zboží nabízí miliony čínských prodejců, a proto není možné sdělit jednoznačné stanovisko za kompletní nabídku produktů. Ve většině případů však Temu nabízí kvalitní zboží a při větších pochybnostech není nic jednoduššího, než si přečíst recenze spokojených či nespokojených zákazníků.

Kdy dorazí zboží z Temu?

Zboží z Temu k vám domů dorazí za cca 1 až 2 týdny, obvykle však balíček z Temu obdržíte za 7 dní od data odeslání. Po objednání zboží ve vaší aplikaci uvidíte lhůtu pro doručení a jakmile by byla překročena, Temu vám jako omluvu pošle peníze – patřičnou refundaci Temu slibuje také v případě poškozené zásilky.

Je Temu podvod?

Ne, obchodování na Temu není podvod. Jedná se o internetové tržiště a i když je nutná platba předem platební kartou, zboží k vám bude zanedlouho odesláno a v případě vaší nespokojenosti po otevření zásilky můžete vyvolat spor s prodejcem a žádat zpět vynaložené peníze.