Móda

Vyhlašujeme nejhorší bundy pro rok 2024: nemáte jednu i vy?

Vyhlašujeme nejhorší bundy pro rok 2024: nemáte jednu i vy?

Co lidé považují za nejhorší, je těžké odhadnout, protože co se může líbit jednomu, nemusí se líbit druhému. Nicméně, existují oblasti v rámci výběru bundy, kterým byste měli věnovat pozornost, pokud si nechcete koupit bundu, která by vám nevyhovovala z hlediska praktičnosti nebo pohodlí. Vyhlašujeme nejhorší bundy pro rok 2024. 

1. Bundy s nedostatečnou izolací

Nejen nedostatečná izolace, ale i nekvalitní materiál vám mohou pěkně znepříjemnit zimu. Při výběru bundy je nutné zamyslet se nad oblastí, ve které se nejčastěji pohybujete, kde žijete. V případě, že trávíte nejvíce času v horách je silná izolace bundy nezbytná. Pokud ale přecházíte jen z auta do budovy a trávíte v zimě venku minimum času, můžete se poohlédnout po tenčí bundě, která hřeje, ale ne příliš dlouho. 

Žena v klobouku jdoucí v tenké parce po ulici.

2. Nekomfortní bundy

Asi nejhorší pocit je ten, když se ve své bundě nemůžete pohnout. Některé bundy jsou ušité z nepříjemně pevného materiálu s pevnými švy, který znemožňuje byť jen sebemenší pohodlné otočení do stran, nemluvě o tom, že byste v bundě měla například sportovat. Při výběru bundy je tudíž velmi důležité, aby byl její střih jako šitý přímo pro vás. S výběrem si dejte na čas, protože pokud se v bundě nebudete cítit pohodlně, vaše okolí to pozná a vaše sebevědomí může jít rychle dolů. 

3. Velmi tenké a promokavé bundy

Jen si to představte. Stojíte venku, je vám už tak dost zima a do toho ještě fouká ledový vítr, který cítíte po celém svém těle, protože vaše bunda jednoduše není větruodolná. Navíc začíná pršet a vy víte, že všechna voda projde bundou skrz. Vyhněte se tomuto pocitu a zajistěte, abyste ve všech možných podobách zimního počasí byla v pohodlí, teple a suchu. 

4. Bundy nevhodné k dané příležitosti

Při volbě bundy je nutné dbát na to, kam se chystáte. Jdete na hory, do kavárny s kamarádkou nebo s partnerem do divadla? Vždy zvažte, zda se jedná o akci formální nebo spíše ležérní. Když si vezmete na hory kabát a do divadla větrovku, budete působit skutečně nevhodně.

Dívka jdoucí s batohem na skále podél řetězu.

Nejhorší bundy pro rok 2024 jsou ty, ve kterých se cítíte nekomforntně, nemůžete se v nich hýbat, jsou nedostatečně izolované, propouští vodu a vítr, nebo se nehodí k příležitosti, na kterou se chystáte. Budete-li myslet na výše uvedené body, vždycky se vám podaří vybrat takový svršek, díky kterému se budete cítit báječně.