KrásaMóda

Nejpopulárnější tenisky, které nikdy nevyjdou z módy

Nejpopulárnější tenisky, které nikdy nevyjdou z módy

Dnes už se nemusíme bát říct, že patří do každého šatníku. Ano, řeč je o nesmrtelných bílých teniskách. Jednoduchá varianta, která se zaprvé skvěle hodí k ležérním i formálnějším outfitům a zkombinovat ji s dalšími kousky zvládne každý. 

Kde se vzal trend s bílou obuví?

Ke konci minulého století byly experimenty s oblečením na denním pořádku. Divoká devadesátá léta se podepsala hned na několika trendech v oblékání a došlo i na boty. Obyčejným bílým teniskám, tenkrát hlavně koženkovým, se dostávalo nemalé pozornosti a obliba rostla u obou pohlaví. Opravdový boom začal ale až o pár let později, kdy se již populární boty dostaly do světoznámé módní přehlídky. V dnešní době vlastní jeden pár téměř každý a bílé tenisky patří už neodmyslitelně ke každodennímu oblékání.

Nejoblíbenější značky a modely

Určitě neslyšíte poprvé o gigantech Adidas, Nike nebo Vans. Právě model Sam Smith první jmenované značky odstartoval celé šílenství. Po návratu na trh před pár lety se dostal znovu na výsluní a i dnes se prodává ve velkém. Typicky rovná podrážka s tvrdší zaoblenou špičkou a dírkovanými boky se stala legendou. Také boty Vans se hlavně v posledních letech dočkaly velké popularity. Na první pohled odlišný střih i materiál z nich dělají nadčasovou variantu pro každého.

Nejlepší kombinace a outfity

Tady je to snazší, než si myslíte. Jednoduše řečeno nemůžete udělat chybu, ať už zvolíte bílé tenisky téměř k čemukoliv. Skvěle vypadají v neformálním outfitu jak s jednoduchým tričkem a džíny, tak i letní sukní. Za vyzkoušení stojí i varianta s barevnými nebo business šaty. Nebojte se ale i společenských kalhot doplněných o košili nebo halenku – boty v tomto případě působí minimalistickým a čistým dojmem. Právě proto jsou tak oblíbené! Málokterý kousek v šatníku tolik využijete a navíc nikdy nevyjde z módy. Teď už je jen na vás, jaký model a střih si vyberete. Každý má něco do sebe, ale čistě bílé tenisky zkombinujete úplně nejlépe.