Krása a módaVlasy

Nepoddajné vlasy: 5 triků jak je zkrotit

Nepoddajné vlasy: 5 triků jak je zkrotit

Máte nepoddajné vlasy? Věčně vám poletují okolo hlavy a nedají se zkrotit? Trápí vás, že jsou neposlušné a dělají si, co chtějí? Odteď už bude nepoddajným vlasům konec. Známe totiž triky, jak je zkrotit a dostat pod kontrolu!

5 triků jak zkrotit nepoddajné vlasy

Nepoddajné vlasy dokážou pěkně znepříjemnit život. Poletují okolo obličeje, motají se do tváře, jsou nezkrotné a vy ztrácíte nápady, co s nimi. Od toho jsme tu my a náš dnešní článek. Níže najdete triky, jak nepoddajné vlasy zkrotit a získat nad nimi převahu.

  • Nepřehánějte to s mytím
  • Nezapomínejte na kondicionér
  • Pozor na časté česání
  • Zkraťte roztřepené konečky
  • Používejte séra a oleje

Časté mytí je problém

Obecně se časté mytí vlasů nedoporučuje, zvláště pak v případě, kdy máte nepoddajné vlasy, které vás nechtějí poslouchat. Během mytí zbavujete pokožku hlavy přírodních olejů, které vlasy hydratují. Také pozor na mytí příliš teplou vodou, která vlasy jen zbytečně vysušuje.

Kondicionér je nutnost

Máte-li nepoddajné vlasy, které vás nechtějí poslouchat, mělo by pro vás být samozřejmostí, že na ně po každém mytí aplikujete kondicionér. Ten vlasová vlákna uhladí a uzavře.

Časté česání vlasům škodí

Na česání vlasů není nic špatného, pokud se to s ním nepřehání. Máte-li nepoddajné vlasy, používejte k jejich česání hřeben s širokými zuby, nikoli klasický kartáč. Ten může ve vlasech podpořit statickou elektřinu, kvůli které jsou vlasy neposlušné a nezkrotné.

Pravidelně vlasy zastřihujte

Nejen nepoddajné vlasy, ale vlasy celkově je třeba ideálně co každé tři měsíce svěřit do rukou kadeřnice a nechat si zkrátit konečky. Vlasům se uleví a hříva, která není tvořena roztřepenými prameny vlasů, pak nebude nepoddajná.

Dopřejte vlasům séra a oleje

Pokud patříte k ženám, které řeší nepoddajné vlasy, naordinujte své hřívě pravidelnou péči v podobě různých olejů a sér. Doporučujeme přípravky s obsahem arganového nebo růžového oleje, které vlasy zkrotí.