KrásaMóda

Nejmodernější šaty: Trendy roku 2023

Nejmodernější šaty: Trendy roku 2023

Zatímco v předchozích letech se trendy neslo v duchu „čím kratší a průhlednější, tím lepší“, letos se móda trochu umírnila. Přinášíme vám výčet, těch nejlepších šatů, které se budou letos nosit.

Odhalená ramena

Šaty s odhalenými rameny nikdy nevyjdou z módy. A zatímco v předchozích letech byly upozaděné, letos se trendy mění a tento střih je jedním z nejelegantnějších šatů pro rok 2023.

Šaty s odhalenými rameny mohou vytvořit sexy a zároveň ležérní vzhled bez ohledu na vaši postavu. Navíc tyto šaty mohou nosit i ženy se širokými rameny. Jen si dejte pozor na výběr doplňků a barev.

Slipové šaty

Od jednoduchých klasických až po složité krajkové kousky, slipové šaty jsou jedním z těch základních kousků. Pokud jde o tyto šaty podobné spodnímu prádlu, klíčové je jejich vrstvení. V chladnějších měsících můžete slipové šaty kombinovat s hrubým úpletem nebo ležérní mikinou. V teplejších měsících můžete slipové šaty nosit samostatně, protože jsou jedním z těch lehkých a vzdušných kousků, které si můžete obléknout a hned vypadat oblečeně.

Třpytivé šaty

Třpytivé šaty se sice vracejí každou párty sezónu, ale jejich obliba výrazně stoupla. Na jaře tento typ šatů představila spousta návrhařů a to hned v několika různých  verzích. Klíčem k tomu, aby tento trend působil svěže, je povrchová úprava flitrů.

Oblečení s flitry je samo o sobě poutavé, a abyste si udrželi odvážný vzhled, zvolte si jednoduché modely. Všechny ty odvážné výstřihy a dramatická silueta navrch s flitry nejsou až tak nutné.

Tubové šaty

Móda z počátku osmdesátých let je mocná i v roce 2023, a pokud jde o šaty, nic nekřičí Y2K tak jako tubové šaty. Pokud vás zajímá, jak je stylizovat, vrstvení je skvělý způsob, jak dodat svému outfitu trochu textury a složitosti, a obchody s úspornými látkami jsou vaším nejlepším přítelem, pokud jde o nalezení této klasiky 90. a 2000. let.

Pokud se obáváte, že vám šaty budou klouzat, určitě se poohlédněte po takových, které mají podél vnitřní strany horního dílu silikonový gumový proužek, díky němuž lépe přilnou k vaší pokožce.

Úpletové šaty

Pletené šaty jsou ideální věc, kterou na sebe můžete hodit, pokud se chcete cítit pohodlně. Oversized pletené šaty navíc působí, jako by vás objímala teplá deka, ale přesto vypadají, že jste do svého outfitu vložili spoustu času a úsilí. Stylizace takových šatů je také velmi snadná, protože toho moc nepotřebujete: tenisky, kozačky nebo podpatky, stejně jako nějaké šperky, a můžete vyrazit ven!

Midi šaty

Pokud jste si koupili midi šaty v polovině roku 2010, kdy byly v módě, gratulujeme: jděte je hledat do své skříně. Letos budou midi šaty sázkou na jistotu, protože si stále více lidí uvědomuje, jak je tento trend nadčasový. Pokud přemýšlíte, jaká délka vám vyhovuje, ujistěte se, že vás šaty nezařezávají v nejširší části lýtek, protože pak můžete vypadat menší, než jste. Místo toho volte šaty, které se vám zkrátí těsně pod kolena.