KrásaNehty

Nejmodernější nehty pro duben 2023: Barvy i tvary co letí

Nejmodernější nehty pro duben 2023: Barvy i tvary co letí

Dámy a pánové, době neonových nehtů už dávno odzvonilo, teď frčí přirozenost. Vidíme to nejen na minimalistickém líčení, které se dostává čím dál tím více do popředí, ale i u dalších zkrášlovacích procedur, včetně manikúry. Jak si nehty upravit, abyste šla s dobou?

Délka

Po delší době se na scénu vrací kratší, pečlivě tvarované nehty. Jsou praktičtější, lépe s nimi budete zvládat každodenní činnosti. Při větším zkracování sáhněte po nůžtičkách, na drobnější úpravy postačí pilník. Pohybem od strany ke středu dosáhnete požadovaného tvaru. Myslete i na údržbu, péče o kratší nehty se zvládá lépe. 

Tvar

Praktický je kulatý tvar nehtů, hodí se nejlépe do každodenního života. Chybu neuděláte ani s oválným zaoblením. Vypadá elegantněji a opticky prsty prodlouží. Pro kratší prsty se hodí i mandlový tvar, ten je poslední dobou nejoblíbenější. Rovné zakončení působí symetricky, ale pozor, hranatá forma se úplně nehodí pro širší nehtová lůžka. Obecně jsou ale letos populární nehty tvarované do špičky. 

Barva – jak nešlápnout vedle?

Na jaře zazáříte s veselými a hravými barvami. Nehty nemusí být zářivé a výrazné. Vsaďte raději na elegantní vzhled, kterého dosáhnete neutrálními odstíny a pastelovými barvami. Do popředí se dostává hlavně béžová, světle hnědá a jemně růžová. S odstíny je samozřejmě potřeba experimentovat a přizpůsobit je outfitu či příležitosti. Vyhněte se kombinování výrazných barev, méně je někdy více. Skvěle vypadá i více barev na jedné ruce, jen by to měly být neutrální odstíny.

Gelové a nalepovací press-on nehty

Uspěchaná doba si žádá rychlé zkrášlování, čímž lakování nehtů úplně není. Můžete si ho ale ulehčit – co třeba použít nalepovací nehty? Po očištění přírodních nehtů nanesete trochu lepidla, necháte chvíli zaschnout a přiložíte nehet umělý. Ty kvalitní vydrží i 2 až 3 týdny a navíc je na trhu spoustu tvarů a barevných variant. Gelové nehty, další variantu, si s pomocí LED lampy zvládnete udělat také doma.

Nechte se inspirovat

Celebrity udávají módní trendy ve všech oblastech, inspirujme se i manikúrou. V jarních dnech budou populární nehty s chromovým pigmentem podle modelky Hailey Bieber. Vypadají honosně, ale zároveň nejsou křiklavé a hodí se na všechny příležitosti.