Recenze

Nejlepší sáčkový čaj ze supermarketu 2024: pijete ho i vy?

Nejlepší sáčkový čaj ze supermarketu 2024: pijete ho i vy?

U čajů obvykle platí pravidlo, že sypané jsou vždy kvalitnější než sáčkové. Zároveň bývají v přepočtu na váhu výrazně levnější. Jejích příprava ale stojí víc času, a proto (kvůli našemu pohodlí) saháme často po porcovaných čajích. I mezi nimi najdeme skvělé produkty. Musíme si však dávat pozor na ty méně kvalitní. Jak ale vybrat ten nejlepší sáčkový čaj ze supermarketu? Máme pro vás několik tipů.

Porcované čaje obsahují mikroplasty!

Ano, porcované čaje mohou obsahovat mikroplasty a týká se to především oblíbených pyramidek. Ty bývají oproti klasických sáčků vyrobené z jiného materiálu, jehož částečky se mohou uvolňovat do nápoje. Je proto lepší volit čaje v obvyklých obdélníčkových pytlíčcích.

Ale nejde jen o materiál sáčků. Velmi důležitá jsou také použitá lepidla a sponky. I ty mohou pro naše zdraví představovat problém. Tyto informace však nenajdete ani v zákaznických recenzích, ani je neuvádí výrobce. Musíte pátrat v objektivních testech.

Zdravé čajové sáčky

Pro zdraví bezpečný čajový sáček by měl splňovat několik kritérií. Žádoucí je biologická rozložitelnost. Nejde jen o to, abychom mohli sáčky vhazovat do bioodpadu, ale biologicky rozložitelné organické materiály neobsahují mikroplasty a měly by být zdravotně nezávadné. Pro výrobu bezpečných sáčků na čas se používá například bavlna, soilon, kukuřičný škrob, brambory či konopná vlákna.

Ty nejlepší porcované čaje

Pro svou kvalitu jsou známé například značky jako je Numi Organic Tea, Rishi Tea, Young Mountain Tea, Yogi Tea nebo Choice Organic Tea. Většinu z těchto značek ale naše supermarkety bohužel nenabízí, a proto musíme hledat jinde. Zaměřte se tedy na značky jako Leros, Apotheke, Grešík nebo Sonnentor. Na jejich kvalitu se můžete spolehnout. Ten nejlepší sáčkový čaj ze supermarketu pochází například z privátních bio kolekcí supermarketů. Svou řadu má například Billa, Lidl, Albert nebo drogerie dm.

  • Nature’s Promise Bio Čaj heřmánkový (Albert)
  • Naše bio Zelený čaj porcovaný (Billa)
  • Leros Levandulové zklidnění (Lidl)