Recenze

Nejlepší nealkoholická piva: pijete jedno z nich 2024 i vy?

Nejlepší nealkoholická piva: pijete jedno z nich 2024 i vy?

Nealkoholické pivo. Zejména to ovocné. Skvělé letní osvěžení a limonáda pro ty, kteří nemohou pít alkohol. Jenže… Podle české legislativy mohou nealkoholická piva obsahovat až 0,5 % alkoholu. To znamená, že navzdory všeobecnému přesvědčení, že nealkoholické pivo je de facto limonáda, kterou si mohou dopřávat jak děti, tak třeba těhotné ženy, není to pravda. Třebaže se na obalu píše „nealkoholické“ přečtěte si dobře složení. Na obalu totiž musí být obsah alkoholu vždy uveden.

Skutečně nealkoholická piva

I mezi nealkoholickými pivy ale existují výjimky, které alkohol skutečně neobsahují. Mohou si je proto dopřát právě ženy v jiném stavu. Na nevhodnost podávání dětem ale i v tomto případě v poslední době často upozorňují odborníci.

Z neochucených vyzkoušejte například Heineken 0,0 % nebo Bavaria 0,0 %. Pokud preferujete ovocnou příchuť, pak sáhněte po Staropramen COOL nebo Zlatý Bažant Radler bez přidaného cukru. Pokud pivo neobsahuje alkohol, obvykle mívá o něco nižší kalorickou hodnotu, což oceníte zejména v případě, že si hlídáte váhu.

Jak vybrat ta nejlepší nealkoholická piva?

Při rozhodování, jaká jsou ta nejlepší nealkoholická piva, vsaďte především na jejich chuť a vůni. Zvážit můžete i texturu. Nežádoucí jsou příliš vodnaté nápoje. Řídit se můžete podle recenzí ostatních zákazníků a velmi nápomocné vám budou i výsledky objektivního testování. Ty zpravidla zkoumají vzorky hlouběji, a proto odhalí víc než laici. Například se zabývají kvalitou použitých ingrediencí a postupem výroby. Pokud si ale chcete svou volbu zjednodušit, vsaďte na ozkoušenou značku. Nebo si vychutnejte některý z našich tipů.

  • Zlatopramen Radler herbal – Citrón, bezový květ a máta
  • Ferdinand – nealkoholické pivo
  • Bernard Free
  • Staropramen Sládkova limonáda jablko
  • Bohemia Regent – Renegát