Recenze

Nejhorší halenky pro seniorky: nenosíte tyto 4 i vy?

Nejhorší halenky pro seniorky: nenosíte tyto 4 i vy?

Halenky by měly splňovat hned několik funkcí najednou. Nejdůležitější z nich je elegance nositelky a také pohodlí či komfort při nošení. Pokud si však vybírá tu nejvhodnější halenku pro sebe starší dáma nebo také seniorka, může se stát, že narazí na řadu různých problémů a zničehonic se z výběru halenky stane horor. Jaké tedy mohou být naprosto nejhorší halenky pro seniorky a jak zvolit tu nejlepší?

Příliš těsné halenky

Málokterá žena touží po tom, aby se v halence cítila jako stísněná sardinka ve známé konzervě – a už vůbec ne seniorka. Těsné halenky mohou být totiž obzvlášť nepohodlné a omezovat přirozený každodenní pohyb, což může být problematické pro někoho s omezenou pohyblivostí nebo pro seniorky na invalidních vozících.

Halenky s komplikovaným zapínáním

Halenky s drobnými knoflíky, zipy nebo jinými komplikovanými způsoby zapínání mohou být rovněž obtížnější na oblékání pro seniorky s omezenými pohybovými schopnostmi. Není proto vhodné si ve starším věku vybírat halenky, které disponují mnoha různými typy patentů na zapínání a lepší bude vybrat si halenku, která se obléká klasicky přes hlavu.

Halenky z nepohodlných materiálů

Nepohodlí je něčím, co seniorky opravdu nevyhledávají a ve svém věku již rozumí tomu, že kvalitní halenka je nezbytnou součástí oblečení v každém šatníku. Materiály, které jsou hrubé, svědí nebo alergenní, mohou být pro seniorky s citlivější kůží totiž nepříjemné a také naprosto nevhodné.

Příliš odhalující halenky

Pro seniorky by mohly být halenky s nízkým výstřihem nebo krátkými rukávy nepříjemné nebo nevhodné, protože starší dámy se ve většině případů nechtějí příliš ukazovat nebo odhalovat vzhledem ke ztrátě elasticity pokožky. Pokud se však přesto starší dámě halenka s výstřihem zalíbí a netouží po tom ukazovat své přednosti, situace se dá zachránit šátkem kolem ramen nebo bolerkem.