KrásaRecenze

Vybíráme nejlepší fény na vlasy 2024: Výsledky vás překvapí

Vybíráme nejlepší fény na vlasy 2024: Výsledky vás překvapí

Fén na vlasy je bezesporu jedna z nejdůležitějších pomůcek v péči o vlasy a stylistiku vašeho zjevu. Jejich výběr ovšem může nejednomu z vás přidělat pořádnou hromadu vrásek, a proto jsme pro vás připravili průvodce těmi nejoblíbenějšími z nich. Na prvním místě je přitom jeden z nejlevnějších, který přitom sklízí skvělé ohlasy. Pokud tedy potřebujete fén na jednoduché domácí použití, určitě nemusíte jít do modelů kolem 10 tisíc, jako jsou fény Dyson – o těch jsme psali článek také.

Uživatelsky nejlépe hodnocené fény v tabulce

PořadíNázev produktuOrientační cenaPočet teplotIonizacePříkon
1Remington D5219609,-3Ano2400W
2Xiaomi Water Ionic Dryer H5001708,-3Ano1800W
3Remington Proluxe AC9140959,-3Ano2400W
4Silvercrest SHTD 2200 E3375,-3Ano2200W
5Remington D5220642,-3Ano2400W
6Sencor SHD 108VT329,-3Ano2000W
7Philips BHC010/10259,-3Ne1200W
8Rowenta CV5831F0809,-3Ano1600W
9Dyson Supersonic HD07 šedá10990,-4Ano1600W
10Philips SenselQ 9000 BHD827/006550,-Automatická teplotaAno1800W

Remington D5219

Nejoblíbenějším fénem se stal fialový fešák od společnosti Remington. Hlavní devízou tohoto modelu je jednoznačně příkon, který dosahuje úctyhodných 2400W, což je mimochodem parametr splňující podmínky profesionálního fénu. Jak je z tabulky výše patrné, Remington je jediná firma v top 10, která tak vysoký výkon nabízí. Navíc cenovka 609Kč taky rozhodně není k zahození, a spoustu lidí zaujme. Pochopitelně nechybí ani studený vzduch, či ionizace.

Remington D5219 koupíte od 609 Kč – srovnání cen na Heureka.cz

Xiaomi Water Ionic Dryer H500

Na druhém místě našeho žebříčku se nám umístil fén z produkce Xiaomi s cenovkou 1708 Kč. Výrobce tento stroj považuje za novou éru v péči o vlasy a slibuje hebkost, lesk a hydrataci pouhým fénováním. Dryer má 3 teploty vzduchu při výkonu 1800W, a ani tomuto modelu nechybí funkce Ionizace. Model láká zákazníky především na zajímavý design, který se lehce podobá podstatně dražším modelům firmy Dyson.

Xiaomi Water Ionic Dryer H500 koupíte od 1708 Kč – srovnání cen na Heureka.cz

Remington Proluxe AC9140

Na pomyslné bronzové příčce se umístil další model společnosti Remington. I zde máme Příkon 2400W, 3 teploty vzduchu a funkci ionizace vlasů. Velmi hezký model, jenž má kombinací růžové a černé barvy se zlatými linkami na první pohled punc luxusu, se prodává za 959Kč. Jeho devízou je inteligentní tepelný senzor, který dokáže přepínat teplotu dle potřeby pro co nejlepší výsledek. Výrobce slibuje zajištění celodenního účesu a zdravy vzhled vašich vlasů.

Remington Proluxe AC9140 koupíte od 959 Kč – srovnání cen na Heureka.cz

Jak vybírat fén na vlasy?

Vybrat ten správný fén může být poměrně složitý oříšek. Každý výrobce v popiskách vychválí svůj výtvor do nebe, aby mu zajistil prodejnost, a tak nezbývá než se zaměřit na několik nejdůležitějších parametrů, podle kterých si můžete výběr ulehčit, a rozhodnout se pro ten nejlepší. Přece jen ho budete používat téměř každý den.

Druhy fénů

V nabídce každého obchodu či e-shopu najdete několik druhů fénů podle toho, k čemu má být požitý. Nejběžnější fény bývají označovány jako fény pro domácí použití. V nabídce jich nalezneme nejvíce a jejich devízou je nízká pořizovací cena.

Další variantou jsou cestovní fény, které jsou tvarem a velikostí uzpůsobeny právě pro cesty. Zajímavou možností je jistě kulmofén, který při sušení zároveň dokáže i vaše vlasy rozčesat a uhladit. Fén na vlasy s difuzérem jsou specialitou zejména pro ženy s kudrnatými vlasy, zatímco fén s ionizátorem umí vaše vlasy ošetřit a zlepšit jim pevnost a hydratovanost.

Příkon

Příkon je parametr, který udává, kolik elektrické energie je přistroj schopný potřebovat pro svůj provoz při maximálním výkonu. Obecně lze říci, že čím vyšší výkon, tím lepší výsledky, ale neplatí to úplně vždy, a jak to u elektrických přístrojů bývá, najdou se i zde vyjímky.I tak je ale dobré, si tento parametr pohlídat. Mimochodem profesionální fény začínají na 2200W.

Teplota  

Tento bod je v zásadě poměrně jednoduchý. Nejideálnější je, pokud má fén čidlo, které dokáže rozeznat, jaká teplota bude nejideálnější. Takové funkce se dají pochopitelně čekat spíše u dražších modelů. Pokud však hledáte spíše něco cenově dostupnějšího, zaměřte se na počet ručně nastavitelných teplot a počet rychlostí fukaru. Čím víc jich bude, tím větší máte možností nalézt tu správnou teplotu právě pro vás.

Váha

Váha může být pro váš výběr velmi důležitá, ale nejspíš jinak, než si myslíte. Nejde totiž primárně o to, najít co nejlehčí fén, aby se vám s ním dobře pracovalo. V podstatě je to přesně naopak. Prakticky každý fén se vyrábí z kombinace plastu a kovů. Vzhledem k tomu, že nám žádný výrobce dopředu neřekne, které části jsou z čeho vyrobené, je váha výrobku ideálním nástroj pro vyluštění kvality výrobku. Dá se totiž předpovídat, že čím těžší fén, tím kvalitnější materiály byly použity pro výrobu.

Ionizátor vlasů

Ač jde o věc, které mají fény poměrně krátkou dobu, je poměrně praktické mít fén s touto funkcí doma. Ionizace vlasů je ve zkratce nasycení proudu vzduchu vycházejícího z fénu záporně nabitými ionty, díky kterým dochází k roztříštění kapek vody na miliony menších kapiček, a napomáhá k odstranění statické elektřiny. Díky tomu jsou vlasy pevnější a hydratovanější, čili zdravější. Na trhu se ve vysoušečích objevují dva druhy ionizátoru.

V levnějších modelech se funkce zajišťuje tzv. generátorem negativně nabitých částic. Jeho funkčnost však nejde poznat a neexistuje ani čidlo, které by funkčnost sledovalo. To znamená, že se o nefunkčnosti ionizace dozvíte až časem, kdy si všimnete, že vaše vlasy slábnou. Dražší modely ionizují pomocí přidání turmalinu přímo do konstrukce fénu. Turmalin je polodrahokam, který díky zvýšeným teplotám uvolňuje již zmíněné záporně nabité ionty.

Difuzér

Difuzér je v podstatě speciální druh nástavce, který pomáhá zachovat vaše kudrlinky, jestli je tedy máte, případně jim trochu napomoct. Funkce difuzéru však nedokáže vytvořit kudrlinky ženám, které mají rovné vlasy. Takové účinky bohužel nemá, a po použití budou vlasy jen o něco objemnější. V takovém případě je tedy vhodnější se podívat po kulmě. Difuzér se stará o rovnoměrné roznesení teplého vzduchu po celé hlavě od kořínku po konečky. Mimochodem konečky vlasů by se měly foukat až na úplný závěr, aby nedošlo k jejich přesušení.

Profi je Profi

Množí se různé názory, které nasvědčují, že je nejlepší zainventovat do profesionálního fénu. Zde si však já osobně dovolím nesouhlasit. Profesionální fény nenabízejí žádnou přidanou hodnotu oproti fénům střední třídy, krom výše příkonu, který je sice důležitý, ale za několikanásobné navýšení ceny nestojí. Cena profi vybavení totiž není tak vysoko proto, že by vysloveně uměla víc než ostatní, ale proto, že dokáže být v provozu klidně i dlouhé hodiny v kuse, což ovšem v domácích podmínkách nikdy potřebovat nebudete a není potřeba si za to připlácet.