Krása

Jak nemít mastné vlasy: čemu se vyhnout a na co si dát pozor

Jak nemít mastné vlasy: čemu se vyhnout a na co si dát pozor

Mastné vlasy jsou problém, se kterým se potýkají mnozí z nás. Existuje několik příčin, které mohou stát za mastnotou vlasů, ať už genetika, nebo hormonální změny, nevhodná péče o vlasy či strava bohatá na tuky a cukry.

Správné nanášení kondicionéru

Důvodem, proč se vlasy mastí může být nesprávné nanášení kondicionéru. Ten je sice velmi prospěšný, pokud jej nanášíte pouze na konečky vlasů, ale jestliže aplikujete kondicionér i na kořínky a vlasovou pokožku, často se stává i po řádném vymytí zdrojem mastnoty. 

Časté umývání

Méně je někdy více. A to platí i o umývání vlasů. Ačkoliv u mastných vlasů se zdá být řešení je okamžitě umýt, opak je pravdou. Čím častěji budete vaše vlasy umývat šamponem, tím více se budou mastit. Vlasy můžete opláchnout vodou, šamponu se ale vyhýbejte a vlasy s ním umývejte pouze třikrát týdně.

Sahání na vlasy

Rádi si jen tak upravujete rukou vlasy, nebo si s nimi hrajete, když jste nervózní? To je častým důvodem mastnoty vlasů. Jestliže chcete nemít mastné vlasy, omezte kontakt vlasů s vašimi dlaněmi a před úpravou vlasů si ruce vždy pečlivě umyjte a vysušte.

Vyhněte se žehlení

Tepelná úprava škodí vlasům v mnoha ohledech. Ať už je to ztráta lesku, třepení konečků, ale také častější maštění vlasů. Teplo totiž otevírá vlasové folikuly, což způsobuje zvýšenou aktivitu mazových žláz.

Shrnutí

  • Vyhněte se přebytečným cukrům a tukům ve stravě
  • Vyhněte se stresu
  • Nanášejte kondicionér pouze na konečky vlasů
  • Umývejte vlasy maximálně třikrát za týden
  • Do vlasů si sahejte co nejméně a vždy umytýma rukama
  • Nežehlete a jinak tepelně neupravujte vlasy
  • Pravidelně své vlasy češte