Zdraví

Nejhubenější člověk na celém světě: Kolik váží a jaký má obvod pasu?

Nejhubenější člověk na celém světě: Kolik váží a jaký má obvod pasu?

Zatímco jiní hubnou nevědomky, jiní hubnou kvůli tlaku společnosti. Pod palbou kritiky, zejména na sociálních sítích, se někteří snaží zhubnout a dosáhnout tak neexistujícího ideálu pro všechny. Nadměrnou ztrátu hmotnosti může způsobit také zdravotní stav a s tím související onemocnění. Dnes si představíme historicky nejhubenější lidi na světě.

Michele Koebke

Michele Koebke chtěla být hubená, a tak začala nosit korzet po celý den. Navzdory varování, že neustálé nošení korzetu může poškodit její orgány, Michele nikdy nepřestala. Výsledkem je, že 24 letá Němka váží necelých 40 kg, jí několikrát denně malá jídla a má 15 cm v obvodu pasu.

Jeremy Gilitzer

Za nejhubenějšího muže na zemi je považován Jeremy Gilitzer. Kdysi dobře vypadající model s tělem, který přitahoval ženskou pozornost, bohužel však začal bojovat s poruchou příjmu potravy. Ručička na jeho váze klesla až na neuvěřitelných 30 kilogramů.

Valeria Levitin

Valeria Levitin se narodila v Rusku v roce 1973 a prožila normální dětství, dokud její život nenabral jiný směr poté, co ji její sen stát se modelkou přivedl k extrémnímu hubnutí. Těsně před svou smrtí v roce 2013 vážila pouhých 25 kilogramů.

Loana Spangenberg

Rumunská modelka váží 38 kilogramů a patří mezi nejhubenější ženy světa. Její pas měří 50,2 cm a není jediným zajímavostí o Loany. Loana totiž inspirovala uživatele sociálních sítí k experimentům v programu na editaci fotek. Sama však tvrdí, že její tělo je tak, jak je zachyceno na fotograficích, zcela přirozené.

Elizabeth Velasquez

Jak je všeobecně známo, Lizzie je 33letá aktivistka, youtuberka a motivační řečnice. Lizzie se narodila se vzácným vrozeným onemocněním, které jí brání v hromadění tuku v těle. V dospělosti váží pouhých 29 kilogramů. Její zkušenost se šikanou v dětství a dospívání ji inspirovala k tomu, aby veřejně vystupovala proti šikaně.