Krása

Fény na vlasy Dyson za 10 tisíc: Jsou opravdu tak dobré?

Fény na vlasy Dyson za 10 tisíc: Jsou opravdu tak dobré?

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou ženské krásy. Každá žena v každém věku touží mít krásné, husté a zdravé vlasy. Péče o ně může být pěkný oříšek a je třeba dodržovat několik alespoň základních pravidel.

Důležitý je zdravý životní styl, profesionální kadeřnice a kvalitní přípravky na vlasy. Málokdo by řekl, že fénování vlasů hraje velmi důležitou roli. Spánek s mokrými vlasy je ta nejhorší věc, kterou můžete udělat. Ovšem není fén, jako fén.

Na trhu najdete celou řadu fénů od 500 Kč. Tyto levné fény jsou dobré možná pro pány s krátkými vlasy, kteří fén používají velmi sporadicky. Pro ženy, které o své vlasy chtějí důsledně pečovat, je důležitý takový fén, který nebude vlasy přehřívat a nebude tak docházet k lámání vlasů a třepení konečků. A přesně těmto problémům se hravě vyhnou vysoušeče vlasů značky Dyson.

Jaké fény Dyson ženy hodnotí nejlépe

Zatímco drtivá většina firem zaplavuje nabídku desítkami různých druhů fénů ročně, při hledání fénu Dyson zjistíte, že je v prodeji jen jeden druh fénu v několika různých barevných provedeních. Rozdíl mezi jednotlivými nabídkami tak je obsah příslušenství, které dostanete při nákupu. Nutno podotknout, že jednotlivé nástavce mívají hodnotu celého levnějšího fénu konkurenčních značek. Na oficiálních stránkách výrobce naleznete v současné době několik nabídek, z nichž některé si zde představíme.

DYSON Supersonic Šedá/Měděná

Tato varianta nám opět přináší 5 nástavců pro vysoušení, uhlazení či tvarování stejně, jako je tomu u předchozího modelu. Zde společnost Dyson přidala jako dárek úložný box v pruské modré barvě v odhadované hodnotě 1499,- Kč

Dyson Supersonic Černá/Šedá

Tento kousek obsahuje kromě výše zmíněného fénu edice Supersonic 5 stylingových nástavců pro vysoušení, uhlazení, proti polétavým vlasům, pro definované vlny a proti jejich krepatění. Jako dárek výrobce přibaluje kartáč na vlasy a úložný box v odhadované hodnotě 3397,- Kč

Supersonic Vinca Blue/Rosé

Tento kousek je výrobcem považován za speciální edici, zejména pro použití luxusních barev Vinca Blue a Rose. Krom 5-ti nástavců základní výbavy zde výrobce přihazuje jako dárek sadu kartáčů na vlasy v hodnotě 999,- Kč a úložný box v barvě Vinca Blue v hodnotě 1499,- Kč.

Co říkají uživatelky v testech

Jedná se o vysoce inovativního a technologického pomocníka, který by neměl chybět žádné ženě v koupelně. Na jednu stranu výrobci slibují perfektní rovnováhu pro držení v ruce, zkrácení času vysoušení o polovinu a redukci poškození vlasů horkem. Na straně druhé visí ve vzduchu jeho vyšší pořizovací cena. Jsou doporučovány nejen různými eshopy, ale také samotnými uživateli, kteří ho testovali a recenze napsali. A výsledek?

Žena, která vysoušeč testovala není milovník vysoušení vlasů. Byla zvědavá především na zkrácenou dobu fénování. Umyla si vlasy, rozčesala, nasadila na fén difuzér, předklonila se a fén spustila. Chod přístroje byl až překvapivě tichý. Fén neklouzal a dobře se držel v ruce. Překvapivé bylo, že difuzér není koncipován na klasické použití, kdy předkloníte hlavu a nástavcem kmitáte přímo u kořínků vlasů, abyste získali objem.

I přesto test uživatelka s předkloněnou hlavou vyzkoušela. Jak se dalo očekávat, při každém zapletení se do vlasů difuzér z přístroje spadl. To ale není překážka. Difuzér je totiž koncipovaný tak, abyste objemu a ležérních vlnek dosáhli zcela bezdotykově. Není tedy třeba se předklánět a foukat vlasy od kořínků. Veškeré příslušenství zůstává po použití chladné, takže ho můžete ihned uklidit. Vlasy byly ve výsledku lesklé a splašeně nepoletovaly. Celý proces trval chviličku. Pro představu: s běžným fénem sušíte vlasy 5 a více minut, s vysoušečem Dyson trval celý proces zhruba jednu minutu. Takže jediné takové mínus je vyšší pořizovací cena.

Moje hodnocení

Po zvážení všech aspektů, nabídky, cenových relací a historie firmy lze obecně říci, že společnost Dyson míří na movitější klientelu. Nutno však podotknout že v ceně jejich výrobků není jen poplatek za luxus, jak to u některých firem bývá, ale že za své peníze dostanete i patřičnou kvalitu a vysoce funkční výrobek od firmy s evropskou historií. V podstatě se dá říci, že cena je úměrná kvalitě, vybavení i cílové skupině. Z mého pohledu je největší mínus menší nabídka sortimentu, avšak malá nabídka zase znamená větší vymazlenost nabízených produktů.  Mé hodnocení tedy je 79%.