Recenze

Nejlepší aviváže: kupujete je v roce 2024 i vy?

Nejlepší aviváže: kupujete je v roce 2024 i vy?

Aviváže bývají obvykle tekuté prostředky, které pomáhají prádlo navonět a změkčit. Na trhu však najdete i aviváže ve formě malých vonných perliček. Díky kvalitní aviváži bude vaše prádlo měkčí a hebčí. Navíc získá extra vůni, která vydrží delší dobu, než jak je tomu zvykem u většiny pracích prostředků. Kromě toho mohou aviváže prodlužovat životnost oblečení, jelikož jej pomáhají při praní chránit, snižují statickou elektřinu a usnadňují žehlení. Jaké jsou ale ty nejlepší?

Nejlépe hodnocené aviváže

Ze zkušeností recenzentů na Heureka.cz vyplývá, že mezi nejlepšími avivážemi vedou ty tekuté. To je zřejmě způsobeno obrovským výběrem a příznivější cenou. Vaši pozornost si jistě zaslouží celá řada aviváží Tesori d’Oriente. Jsou poměrně levné (1PD vychází na 1,8 Kč) a na Heureka.cz mají stovky pozitivních recenzí (pohybují se okolo 95 % v závislosti na konkrétním druhu). Dobře si vedou také aviváže Softlan, které se pravidelně umisťují v soutěži Produkt roku jako Top v kategorii. Chybu také neuděláte s aviváží od Coccolino.

Aviváže vybírejte podle těchto 5 parametrů

Zcela zásadní roli hraje složení. Hledáte ekologickou variantu nebo jsou vaše preference jiné? Většina aviváží obsahuje povrchově aktivní látky, konzervanty, vonné složky, různé emulgátory a amonné sloučeniny. V těchto pojmech se ale většina z nás dobře nevyzná, a proto je lepší spolehnout se na různé certifikáty a hodnocení. S výběrem vám ostatně pomůže také značka. Existují ty, jejichž produkty se těší všeobecné oblibě a prospívají v objektivních testech. Takové vás pravděpodobně nezklamou.

Před nákupem si dobře rozmyslete konzistenci. Většina z nás sahá po tekutých avivážích, různé perličky ale mívají své výhody a mohou splňovat naše požadavky lépe. K tomu, abychom si zvolili ty nejlepší aviváže právě pro nás, si potřebujeme dobře promyslet, proč je chceme vlastně používat. Jiné prostředky nám totiž pomohou prádlo změkčit, jiné zvítězí, pokud jej chceme „jen“ navonět.

  • Složení
  • Účel
  • Konzistence
  • Hodnocení
  • Značka