RecenzeRecepty

Nejhorší recepty: nevaříte podle jednoho z těchto 3 i vy?

Nejhorší recepty: nevaříte podle jednoho z těchto 3 i vy?

V internetových diskuzích jsou typické rady maminek a domácích „kuchtiček“, které si rády a ve velkém sdílí tipy a recepty. Některé recepty ale nikdy neměly spatřit světlo světa, protože se zdá, že je vařili pejsek s kočičkou. Které recepty na internetu jsou ty vůbec nejhorší a měly by být raději zapomenuty i když „manžům čvachtají“?

  • kuřecí bábovka
  • mleté maso v bramboráku
  • rizotové kuličky

Kuřecí bábovka

Jak z názvu vypovídá, jedná se o zapékané kuřecí maso. Co ovšem nechápeme, je zapečení kuřecího masa, sýru, párků, vajec a hromadu sýry do tvaru bábovky, které celému receptu na chutnosti nedodává. Ačkoliv výsledný chuť nemusí být špatná, oblíbenost tohoto receptu je až zarážející a rozhodně kuřecí bábovku nelze považovat ani za slavnostní oběd. Vždyť přece jíme očima a tohle vypadá hrůzostrašně!

Mleté maso v bramboráku

Další chuťovkou, kterou si snaží české hospodyňky možná ulehčit práci, je mleté maso schované v bramboráku. Mezi vrstvy těsta na bramboráky je vložena vrstva mletého masa. Následně je vše zapečeno v zapékací míse. Kromě toho, že těsto na bramboráky se dle odvážlivců, kteří se pokusili tento pokrm připravit, změnilo v lepivou hmotu, nejednalo se o recept, který by byl kdovíjak chutný.

Rizotové kuličky

No, tento recept je opravdu jen pro silné žaludky. Do rozvařené rýže přidáte „jen“ mleté maso, houby a osmaženou cibulku. Následně z této směsi vytvořte kuličky a vložíte do nich kousek sýra, například nivu. No a aby toho nebylo málo, celou kuličku pak obalíte v trojobalu a usmažíte do zlatova. Pokud se rozhodnete nechat inspirovat tímto receptem, přejeme dobrou chuť a jen krátký čas v křečích na toaletě.