Recenze

Nejhorší prášky na praní: nekupujete v roce 2024 jeden z nich i vy?

Nejhorší prášky na praní: nekupujete v roce 2024 jeden z nich i vy?

Voňavé dobře vyprané prádlo je skutečné blaho. Jakmile se staneme dospělými, začnou nám i takové „drobnosti“ způsobovat skutečnou radost. K tomu, aby naše prádlo skutečně vonělo ze skříně ještě několik dlouhých týdnů, ale potřebujeme vedle spolehlivé pračky i skvělý prací prášek. Ne každý produkt na současném trhu ale těmto nároků dostojí. Čím se tedy vyznačují ty nejhorší prášky na praní a jaké jsou jejich vyzdvihované protějšky? Máme pro vás odpověď!

Jaké jsou ty nejhorší prášky na praní?

Od prášků na praní sice každý očekává něco trochu jiného, na tom základním se ale shodneme. Prací prášky by rozhodně měly dobře plnit svou funkci – prát. Špatné prací prášky jsou také ty přehnaně agresivní. Nejen že mohou dráždit pokožku a způsobovat svědění, zarudnutí či nepříjemné vyrážky, ale také způsobují blednutí barev. Podle zákazníků je také podstatné, jakou vůni prací prášek má. Tento parametr se však dá „dohnat“ vhodně zvolenou aviváží.

  • Špatně odstraňují skvrny
  • Způsobují blednutí nebo zašednutí prádla
  • Mají nelibou vůni
  • Způsobují kožní a alergické reakce

Tipy na nejlepší prací prášky

Skvělé hodnocení na stránce heureka.cz má například Ariel Color. Ti mu udělili krásných 99 % (21x). Persil Deep Clean Freshness získal od zákazníků na heureka.cz 96 % (15x) a zvítězil také ve srovnání na stránce arecenze.cz. V tomto testu se na druhém místě umístil ekologický prací prášek Jelen mýdlový prací prášek, který sice méně voní a v porovnání s Persilem hůř odstraní skvrny. Z toho důvodu je ale vhodný i pro lidi s citlivou pokožkou a novorozence.

Zdroje:

https://www.arecenze.cz/praci-prasky/