Krása a módaMóda

Nejhezčí šaty na světě: podívejte se na TOP 3 pro rok 2024

Nejhezčí šaty na světě: podívejte se na TOP 3 pro rok 2024

Ikonické malé černé šaty nebo plesová róba v hollywoodském stylu? Vybrali jsme pro vás 3 nejhezčí šaty na světě! Které z nich se vám líbí nejvíce?

Little Black Dress

Malé černé šaty (Little Black Dress), často spojované s designérkou Coco Chanel, jsou ikonickým kouskem módní historie a staly se symbolem elegance, všestrannosti a klasického stylu. Malé černé šaty Coco Chanel byly revoluční, protože narušily tehdejší konvenční představy o módě. Tento kousek se stal oblíbeným kouskem každého ženského šatníku a symbolizuje nadčasový styl. Dodnes jsou malé černé šaty oblíbeným kouskem v módě a jsou považovány za jednu z nejlepších investic do šatníku.

Šaty Valentino

Šaty od italského módního domu Valentino jsou známé svou luxusní elegancí, vynikajícím zpracováním a jedinečným designem. Valentino je jednou z předních světových módních značek tzv. haute couture.

Co to je haute couture móda?

Haute couture označuje vysoký módní standard, ruční práci a individuální přístup při vytváření oděvů. Termín haute couture pochází z francouzštiny a znamená „vysoké šití“. Haute couture tedy označuje luxusní a na míru šité modely vyráběné s výrazným důrazem na detaily a kvalitu.

Šaty od Valentino jsou často zdobeny výraznými a nádhernými designy, které využívají různé vzory, vyšívané detaily a krajkové aplikace. Jsou také často přizpůsobeny tak, aby zdůraznily ženské tvary a vytvářely dojem přepychu. Valentino používá pro své šaty vysoce kvalitní materiály, jako jsou hedvábí, taft, krajka a jiné luxusní látky, což zaručuje nejen krásný vzhled, ale také pohodlí. Šaty od Valentino si často hrají s barevnými kontrasty a kombinacemi, čímž vytvářejí dramatický a atraktivní vzhled.

Šaty Oscar de la Renta

Návrhář Oscar de la Renta vytvořil mnoho šatů, které jsou považovány za vrchol elegance a luxusu. Šaty od Oscara de la Renta jsou známé pro svou eleganci, luxusní zpracování a nádherný design. Jeho šaty jsou považovány za jedny z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších na světě a jsou navrženy tak, aby podtrhovaly krásu ženské postavy. Mnoho slavných osobností a celebrit nosilo jeho šaty na prestižních akcích a červených kobercích.