Recenze

Nejhorší prací prostředky: nekupujete si jeden z těchto 2024 také?

Nejhorší prací prostředky: nekupujete si jeden z těchto 2024 také?

Existuje mnoho chemických látek, které se přidávají do pracích prostředků, prášků a aviváží. Problém je, že po vyprání si prádlo vyprané v těchto chemických koktejlech oblékáme a následně zjišťujeme, že trpíme ekzémem, akné nebo třeba astmatem. I když to nemusí prokazatelně s pracími prostředky a chemií v nich obsažených souviset, představíme si TOP 3 nejhorší látky, které se v pracích prostředcích vyskytují a činí je tak těmi naprosto nejhoršími.

Fosforečnany

Zabraňují usazování nečistot na oblečení po vyprání, avšak bývají spojovány se znečišťováním životního prostředí a poškozování ekosystému oceánů, moří, řek i potoků.

Chlór a agresivní bělidla

Vytahujete z vaší pračky zářivě bílé vyprané prádlo? Možná je na čase přestat se těšit z chemického bělení, protože vaše oblečení s velkou pravděpodobností prošlo bělícími látkami na bázi chlóru nebo agresivních bělidel.

Fenoly

Přísady do pracích prášků, díky nimž si můžete přivonět k čerstvě vypranému prádlu a potěšit při tom své čichové buňky. Ve skutečnosti se však jedná o sloučeniny, které mohou dokonce vážně poškodit lidské orgány a nervový systém.

Nejlepší prací prostředky

Každá drogerie má dnes ve své škále produktů v nabídce také ekologické čistící a prací prostředky. Není proto nic jednoduššího, než si zvolit prací prášky bez chemie. V obchodech proto hledejte ekologicky nezávadné prostředky bez fosfátů, bělidel a levných chemikálii. Vyšší ceny se bát nemusíte, protože existují i méně finančně náročné varianty eko pracích prostředků.

Tip! Ulevit svému rozpočtu a zároveň prospět zdraví celé rodiny můžete výrobou vlastního domácího prášku – nastrouhejte si doma prací prášek z přírodních mýdel a mýdlových ořechů, což jsou plody stromu, který roste například v Nepálu nebo v Indii a dokážou účinně vyprat prádlo celé vaší domácnosti bez zbytečné chemie.