Recenze

Nejhorší krémy 2024: nepoužíváte jeden z nich také?

Nejhorší krémy 2024: nepoužíváte jeden z nich také?

Krémy na ruce, na nohy, na tělo i obličej. Někteří z nás je používají denně, jiní jen čas od času. Jen málokdo se jim však vyhýbá docela. Na trhu najdeme produkty, které si skutečně zaslouží naši pozornost. Jejich složení je skvělé a fungují na jedničku. Existují ale i takové, které za ty peníze prostě tak úplně nestojí. Jak ale poznat ty nejhorší krémy a proč se jim vyhnout? To vám poradíme v dnešním článku.

Jak poznáme ty nejhorší krémy

Odhalit, které krémy jsou dobré, a jaké naopak špatné nám pomohou uživatelské recenze. Do reálných zkušeností zákazníků se však často promítají i takové faktory jako je cena nebo balení produktu. U krémů za méně peněz máme tendenci očekávat, že budou horší, a proto je hodnotíme mírněji. Naopak na ty dražší pohlížíme přísnější optikou. Většina z nás je také schopná přehlédnout nějaké ty neduhy za hezký obal nebo příjemnou vůni.

  • Uživatelské recenze
  • Odborné testy
  • Složení

Proto bychom se vedle uživatelských recenzí měli zaměřit i na objektivní testy. Ty nám pomohou zorientovat se i ve složení krémů. Všeobecně bychom měli upřednostňovat kosmetiku přírodní a vyhýbat se škodlivým složkám. Všechny krémy na našem trhu ale musí splňovat veškeré bezpečnostní limity stanovené směrnicemi EU. Nemusíte se tedy bát o své zdraví. A to ani u krémů, které v objektivních testech propadají, a s nimiž nejsou uživatelé příliš spokojení.

Jakým složkám se vyplatí v kosmetice vyhnout?

V krémech se vyskytuje řada složek, které mohou být pro nás potenciálně škodlivé. Vyvolávají totiž alergické reakce, mohou způsobovat svědění či zarudnutí, ale tyto látky nelze považovat za plošně špatné. Negativní reakce na ně je totiž silně individuální a jiným uživatelům nemusí vadit vůbec. Často jde dokonce o velmi prospěšné a aktivní látky, a proto bychom se jim neměli vyhýbat preventivně. Najdeme ale také takové složky kosmetiky, pro které to neplatí. Jde o látky, které jsou potenciálně škodlivé pro každého a jejich používání se nedoporučuje.

  • Umělá parfemace
  • BHT a BHA látky
  • Tenzidy

Umělá parfemace může být velmi škodlivá. Způsobuje podráždění a patří mezi velmi časté alergeny. Krásně vonět mohou i krémy, které umělou parfemaci vůbec neobsahují. Zvolte raději ty. Zejména pokud s vámi v jedné domácnosti žijí malé děti, nebo pokud chcete kosmetiku používat přímo na ně.

Další problematickou skupinou látek jsou takzvané Tenzidy, které můžete najít také pod názvem surkfaktanty. Jde o látky, které pomáhají udržet správnou konzistenci krému. Zároveň ale způsobují podráždění očí i kůže, mohou způsobovat potíže s dýcháním a hovoří se také o jejich vlivu na plodnost.

O nic lepší nejsou ani BHT a BHA látky. Ty se v kosmetice využívají jako konzervanty, a to i přesto že jsou toxické. Studie ukázaly neblahý vliv na ledviny, játra a ženské reprodukční orgány. Podle Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny byla v rámci testování na zvířatech také prokázána karcinogenita látek BHT a BHA. To znamená, že v krajním případě mohou způsobovat vznik rakoviny. Ve většině krémů na našem trhu tyto látky obvykle nenajdete. Vždy je ale lepší věnovat pár vteřin času přečtení informací na příbalovém letáku.

Nejlepší a nejoblíbenější krémy na trhu

ProduktZnačkaHodnocení (počet)Cena
Tělový krém Ceramide ProtectMixa4,9 z 5 (88x)199,-
Tělový vazelína s měsíčkemBalea4,9 z 5 (93x)54,90,-
Krém na ruce Podmáslí & CitronBalea4,9 z 5 (59x)29,90,-
Pleťový krém SensitiveNIVEA MEN4,8 z 5 (768x)199,-
Pleťový krém mandlovýWELEDA4,9 z 5 (163x)399,-

Zákazníci sítě drogerií dm nejčastěji doporučují Pleťový krém Sensitive od značky NIVEA MEN, který je určený pro muže. U tohoto produktu najdete stovky pozitivních recenzí a cena 199,- vás nezruinuje. Ženy mohou vyzkoušet kosmetiku od přírodní značky WELEDA. Zejména její pleťový krém s mandlovým olejem patří k těm nejoblíbenějším, které v dm najdete. A zákazníkům nevadí ani vyšší cena.