Móda

Nejhorší jarní halenky pro seniorky: nemáte jednu z těchto 6 i vy?

Nejhorší jarní halenky pro seniorky: nemáte jednu z těchto 6 i vy?

Výběr halenky je závislý čistě na osobních preferencích a potřebách konkrétní ženy. Co se někomu nosí skvěle, může být pro druhého nepřijatelné. Nicméně, rádi bychom vás upozornili na 5 vlastností, které mají nejhorší jarní halenky pro seniorky společné. Díky tomu se můžete vyhnout nevhodné koupi nebo ze svého šatníku vyřadit svršky, které neplní svůj účel. 

1. Nevhodný střih

Tím nejdůležitějším by pro vás mělo být pohodlí. Nejhorší jarní halenky pro seniorky mohou být příliš těsné, mohou škrtit na různých místech a znesnadňovat pohyb. Volte halenky, které jsou volné a vyrobené z měkkého a jemného materiálu, který vám je příjemný na dotek.

Starší elegantní dáma v bílé blůze pijící kávu.

2. Složitá údržba

Asi žádná žena, natož ta v letech, se nechce potácet do města, aby si nechala v čistírně vyčistit oblečení. Hlavně ženy vyššího věku ocení klid a pohodlí. Proto vybírejte vždy halenky, které jsou vyrobeny z materiálu, jež nevyžaduje složitou údržbu, a můžete si je vyprat sama doma. Výhodou halenky by také mělo být, že se nekrčí a není potřeba jej žehlit.

3. Výrazná barva

Halenky, ušité v příliš křiklavých barvách s výraznými vzory mohou působit rušivě. Seniorka se v takovém svršku nemusí cítit příjemně. Volte raději jemnější barvy a vzory, které pouze nenápadně upozorní na elegantní vkus konkrétní dámy. 

4. Složité oblékání

Mezi nejhorší jarní halenky pro seniorky můžeme určitě zařadit ty, které obsahují spoustu malých knoflíků, které může mít majitelka halenky problém uchopit. Volte raději halenky bez zapínání nebo se zapínáním na zip. Halenku tak zapnete jednoduše, rychle a bez zbytečných nervů.

Starší žena v blůze sedící na gauči.

5. Nevhodná délka

Délka halenky by měla být uzpůsobena konkrétní postavě seniorky. Pokud by byla halenka příliš krátká, mohla by odkrývat místa, jež by se mohla nachladit. Navíc příliš krátké nebo naopak dlouhé halenky mohou vypadat velmi nevkusně a nevzhledně.

6. Neodpovídající cena

V neposlední řadě nesmíme zapomenout zmínit cenu oblečení. Nejhorší jarní halenky pro seniorky mohou být příliš levné, a to je většinou známkou nekvalitního materiálu a šití. Takové halenky mohou rychle ztratit svou barvu, při praní může dojít ke srážení a celkovému poškození svršku.