Recenze

Nejhorší hypermarkety v Česku: nenakupujete v nich 2024 i vy?

Nejhorší hypermarkety v Česku: nenakupujete v nich 2024 i vy?

Pokud jste dospělí, pravděpodobně máte také svůj oblíbený obchod s potravinami. Některé jsou lepší, jiné horší. Do značné míry závisí na vašich osobních preferencích. Čím se ale objektivně vyznačují ty nejlepší a nejhorší hypermarkety v Česku?

Dobré vs. špatné

Přemýšleli jste někdy na tím, jak se pozná dobrý hypermarket od špatného? Zákazníci sice vyžadují různé služby, můžeme ale vyzdvihnout některé požadavky, které má většina z nás společné. Milujeme při nákupu určitý komfort. Chceme vědět, do jakých míst zamířit pro sortiment, který hledáme. Velkým bonusem je tedy stále stejné uspořádání prodejen, široké přehledné uličky a správné značení cen zboží.

Kromě pohodlného nakupování upřednostňují někteří hypermarkety, které bojují proti konkurence nízkými cenami. Jiní ale zase potřebují dostatečný výběr. Nespokojí se jen s průměrem a vyžadují potraviny v bio kvalitě, zahraniční kuchyni nebo prémiové produkty. V neposlední řadě nesmíme zapomínat ani na fronty u pokladen. Příliš dlouhé čekání na zaplacení dokáže nejednoho člověka od příští návštěvy odradit.

  • Pestrost nabízeného sortimentu
  • Dostupné značky
  • Zážitek při nakupování
  • Přehledné uspořádání regálů
  • Fronty u pokladen
  • Ceny
  • Nepříjemný personál

Nejhorší hypermarkety v Česku

Ty nejhorší hypermarkety tedy nabízí málo (druhů) zboží za příliš vysoké ceny. Jejich regály nejsou uspořádané dostatečně jasně, kvůli čemuž v nich strávíte zbytečný čas hledáním. Navíc mají fronty u pokladen, u kterých – jako bonus – sedí nepříjemné prodavačky. V takovém obchodě se stává nakupování spíš utrpením než (milou) povinností.

Nejlepší hypermarkety u nás

U nás se dlouhodobě na předních příčkách umisťuje Lidl, u něhož zákazníci vyzdvihují jak šíři sortimentu, tak příznivé ceny, přehledné uspořádání prodejen a malé fronty u pokladen, tak i milý personál. V těsném závěsu pak zpravidla najdeme Globus a Kaufland. V obou případech jde o skutečné giganty s obrovskou nabídkou zboží. A špatně si nevede ani Albert.

Zdroje:

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/391044-cesi-vybirali-nejlepsi-supermarket-v-cele-zebricku-je-zmena