Vlasy

Nejhorší účesy pro starší ženy: nemáte jeden z těchto 5 i vy?

Nejhorší účesy pro starší ženy: nemáte jeden z těchto 5 i vy?

Možná na vás přišla chuť navštívit kadeřnický salón a změnit svou vizáž. Nevíte si ale rady s tím, jaký střih zvolit, aby vám lichotil a zbytečně vám nepřidával léta navíc? Vybrali jsme pro vás nejhorší účesy pro starší ženy, kterým byste se měla vyhnout, pokud je vám víc než padesát let. 

1. Dlouhé splihlé vlasy

Přesto, že jsou dlouhé vlasy považovány za synonymum mládí, měla byste se jim vyhnout, pokud by účes neobsahoval více vrstev, které by účes oživily. Dlouhé vlasy bez vrstev, navíc s pěšinkou uprostřed, vypadají splihle, mastně a mohou opticky „táhnout“ váš obličej dolů. Takový účes vám ubírá na energickém a mladistvém vzhledu.

Starší žena s dlouhými vlasy hledící do mobilu.

2. Bob s délkou nad ramena

Krátce střižený bob bez vrstev může působit ploše, nezajímavě a navíc může upozorňovat na nedostatky ve vašem obličeji, jako jsou vrásky nebo povadlá a zašedlá pleť. Pokud délka vlasů sahá na ramena, mohou vlasy zakrývat krk, což může jeho délku opticky zkracovat a působit nelichotivě.

3. Symetrický účes

Těmto účesům můžeme také říkat „střih podle hrnce“. Hlavní nevýhodou tohoto účesu je, že velmi upozorňuje na všechny nedokonalosti v obličeji dámy, které jsou způsobeny stárnutím. Všechny skvrny, vrásky a povadlá pleť budou ještě více patrné.

Starší žena se symetrickým střihem sedící v kavárně.

4. Chlapecký střih

Mezi nejhorší účesy pro starší ženy můžeme určitě zařadit chlapecké účesy, tedy krátké sestřihy, které mohou na starších dámách vytvářet dojem „vypelichaných“ vlasů. Chcete-li kratší střih, zvolte takový, který dodá vašim vlasům na objemu, a v tomto případě se poraďte s nějakým odborníkem ve vašem okolí, který by vám měl poradit, jaký účes vám bude nejvíce slušet.

5. Mikádo s krátkou ofinou

Tento typ účesu opticky zvětšuje obličej a ofina zvýrazňuje vrásky na čele a v okolí očí. Střih vypadá stylově a atraktivně pouze na několika málo lidech, proto si dobře rozmyslete, než se pro něj rozhodnete. Pokud přesto toužíte po ofině, zvolte raději ofinu sestříhanou a noste ji učesanou na stranu.