Krása a módaVlasy

Nedbalý drdol: komu sluší a jak jednoduše na něj v roce 2024

Nedbalý drdol: komu sluší a jak jednoduše na něj v roce 2024

Nedbalý drdol zná a téměř dennodenně i využívá většina žen s dlouhými vlasy. Jedná se o účes, který usnadňuje běžné činnosti, jelikož je hotový doslova za pár sekund, vlasy jsou v něm všechny dobře schované a pokud je udělaný správně, poměrně dobře drží. Má zkrátka samé výhody, nicméně je stále vnímán především jako domácí účes, který se „mezi lidi“ nehodí. Jak na něj, aby vypadal „veřejně“?

Komu nedbalý drdol sluší?

Nedbalý drdol sice doma nosí téměř každý, kdo má delší vlasy, to však neznamená, že jej může takzvaně „mezi lidi“ vynést kdokoli. Zejména u mladších ročníků je tolerance větší, s rostoucím věkem ale klesá. Pokud jste mladá žena s dlouhými hustými vlasy, i nedbalý drdol bude pro vás krásný a poměrně elegantní účes.

Pozor by si ale měly dát ženy s kratšími vlasy, jelikož u nedbalého drdolu platí, že čím víc vlasů, tím hezčí výsledný efekt. Zároveň víc „sedí“ ženám s oválným obličejem než s kulatým.

Jak na něj?

Pokud existuje nějaké jedno základní pravidlo, které byste měla mít na paměti, pokud se rozhodujete pro nedbalý drdol, pak to, že vždy vypadá nejlépe z umytých vlasů. Čerstvě umyté vlasy mají totiž přirozeně větší objem, který je pro vytváření nedbalého drdolu potřeba.

Připravte si gumičku a několik pinetek. Ideální je gumička, která připomíná telefonní drát. Vlasy učešte v předklonu a stáhněte je jako byste se chystala vytvořit obyčejný culík. Jednou rukou si je u hlavy přidržte a druhou zamotejte do uzlu. Gumičku přetáhněte přes drdol. Ujistěte se, že jste s ní zafixovala i konce vlasů. Poté pinetkami drdol poupravte do požadovaného tvaru. Případně použijte lak na vlasy kvůli delší výdrži.

Kam nedbalý drdol vynést?

Zvažte kam se právě chystáte, jaké oblečení si na sebe budete oblékat, co na daném místě budete dělat a tak podobně. Nedbalý drdol je volnočasový neformální účes a jako takový se hodí pouze na neformální volnočasové příležitosti.