Krása a módaVlasy

Mokrá trvalá: vše co byste o ní měli vědět

Mokrá trvalá: vše co byste o ní měli vědět

Mokrá trvalá opět přišla do módy a hlásí se o slovo. Ženy ve snaze vypadat dobře často zkouší různé experimenty se svými vlasy. Jsou ochotné podstoupit radikální proměny. Mokrá trvalá byla hitem na konci 90. let a v poslední době je o ni stále větší zájem. V tomto článku najdete důležité informace, které byste o tomto vlasovém stylingu měli vědět.

Co je mokrá trvalá?

Nejdříve pár slov o tom, co to ta mokrá trvalá vlastně je. Jde o druh vlasového stylingu, který se provádí za použití speciálních přípravků. Během tohoto procesu dojde k přeskupení keratinové struktury vlasů, ta poté bude kopírovat tvar zafixovaný například na natáčce.

Pozor: tato metoda není vhodná pro všechny

Hned zkraje je určitě potřeba zmínit důležitý fakt a to ten, že mokrá trvalá není vhodná pro všechny ženy. Je na místě si uvědomit, že tato procedura přináší vlasům nemalou zátěž a stres. Proto mokrou trvalou nelze doporučit pro:

  • odbarvené vlasy
  • slabé vlasy
  • poškozené vlasy

Jsou i další situace, kdy se nedoporučuje podstupovat mokrou trvalou. Mokrá trvalá není vhodná v případě, kdy:

  • jste těhotná nebo kojíte
  • trpíte vysokým krevním tlakem
  • užíváte antibiotika
  • podstupujete chemoterapii

Mokrá trvalá: výhody a nevýhody

Asi jako všechno, má i mokrá trvalá své výhody a nevýhody. Jestliže o této metodě uvažujete, určitě byste pro a proti měli znát. Mezi výhody mokré trvalé patří snížení maštění vlasů, vyšší objem v kořenové zóně, kdy vlasy vypadají načechrané. Plusem je i přirozený efekt a úspora času během stylingu.

Zajímá vás, zda má mokrá trvalá i nějaké nevýhody? Mezi negativní stránky patří například již zmíněný fakt, že není vhodný pro všechny typy vlasů. Za mínus lze považovat i efekt, který trvá od 3-4 týdnů po dobu šesti měsíců, u každé ženy ale může efekt trvat různě dlouhou dobu.