Krása a módaVlasy

Účes po 40: jakou zvolit délku vlasů, barvu a střih?

Účes po 40: jakou zvolit délku vlasů, barvu a střih?

Uvažujete o změně? Chcete zkusit něco nového? Pokud je vám kolem čtyřiceti a toužíte po novém sestřihu, pak jste tady správně. Poradíme vám, jaký zvolit účes po 40, jak si správně vybrat barvu a jaká délka je pro dámy vašeho věku ideální.

Jak správně vybrat účes po 40?

Ženy okolo čtyřicátého věku života si mohou dovolit prakticky cokoli. Pokud hledáte změnu a toužíte zkusit něco nového, máte poměrně dost možností, mezi čím můžete vybírat. V tomto věku se ještě nemusíte držet úplně při zemi a se svou hřívou tak můžete experimentovat.

Dámy, pokud je vám okolo čtyřiceti, nesnažte se samy sebe držet příliš zkrátka. Můžete si dovolit jak kratší chlapecké sestřihy, tak vlasy sahající k ramenům.

Co je letos trendy?

Asi jako každý rok i ten letošní se nese v duchu určitých trendů. Pokud hledáte inspiraci na vhodný účes po 40, pak se plavte na vlně aktuálních trendů. Ty hlásí, že letos jsou moderní:

  • polodlouhé střihy
  • kratší střihy
  • mikáda
  • wolf cut

Co se tedy délky vašich vlasů týče, můžete si dovolit vše od krátkého sestřihu tzv. na kluka, tak i trendy mikádo s délkou po čelist nebo polodlouhý střih a vlasy sahající po ramena. Bát se nemusíte ani účesů s ofinou, které dokážou celkový vzhled příjemně oživit a dodat mu šmrnc.

Jak vybrat vhodnou barvu?

Letos je velmi oblíbená tzv. balayage, která se na příčkách trendů drží už nějaký ten pátek. Pro účes po 40 se ale nemusíte bát ani nějaké výraznější barvy, například blond s nádechem růžové, zářivě zrzavé nebo ohnivě červené. Bát se nemusíte ani černé, medové až hnědé nebo platinové blond.

Je třeba si uvědomit, že čím tmavší barva vlasů a čím kratší sestřih, tím častěji se budete muset svěřit do péče kadeřnice. To ale není věc, která by musela být na škodu. Účes po 40 rozhodně nemusí být nudný, vždy ale záleží na vašem pocitu.