Vlasy

Modrošedá barva na vlasy: Trend roku 2024

Modrošedá barva na vlasy: Trend roku 2024

Modrošedá barva na vlasy je poměrně netradičním odstínem. Proč si tuhle odvážnou barvu pořídit?

Jak nosit modrošedou

Možná si pamatujete éru, kdy se modrošedé přelivy hojně objevovaly na hlavách dam důchodového věku. Řada žen, kterým určitý smysl pro extravaganci není cizí, tak váhá: Hodí se ke mně zrovna modrošedá? Nebudu v ní vypadat jako svoje vlastní babička?

Příliš neváhejte, toto spojení je momentálně trendy. Rozmach této barvy nastal v okamžiku, kdy se stále více žen přestalo obávat přiznat šediny. Společně s modrou vytváří šedá dokonalý tandem. Oba odstíny jsou chladné a skvěle spolu ladí.

Zvolit můžete různé varianty. Jednotlivé tóny se pohybují od šedých vlasů s lehkým modrým nádechem přes pastelově modrošedé tóny až po tmavě šedý ocelový odstín.

Velmi zářivá šedavá barvu vlasů s výraznými modrými podtóny se v angličtině se nazývá „blue steel“, tedy doslovně „modrá ocel“. A skutečně v sobě ukrývá cosi z jistého industriálního půvabu chladného kovu.

Jak získat a udržet modrošedé vlasy

V první fázi je nutné vlasy odbarvit. Náročnost zesvětlování závisí na výchozím odstínu:

  • Středně hnědé nebo tmavší vlasy budete pravděpodobně muset odbarvit 2 až 3x.
  • U světle hnědých vlasů budete pravděpodobně muset podstoupit odbarvení 1 až 2x.
  • Tmavě blond až blond vlasům stačí odbarvení pouze 1x.

Pokud si nejste jistá, svěřte celý proces kadeřníkovi, který umí s odbarvovačem pracovat. Následně se použije toner, abychom v maximální možné míře odstranili nežádoucí žluté odlesky. K tomuto účelu poslouží fialový šampon.

Modrošedá může být poměrně náročná na další údržbu. Mívá sklony k rychlejšímu blednutí. Bezprostředně po obarvení byste tak určitě měla začít používat speciální kosmetiku pro ochranu barvy.

Pokud nemáte čas na pravidelné chození ke kadeřníkovi a tento styling pro vás není jen jednorázovým experimentem, zvolte modrošedou balayage. Její výhodou je i to, že je lichotivější vůči různým odstínům pokožky a hodí se tak ke každé ženě.