Krása a módaVlasy

Střih pro husté vlasy: co se nosí, na co si dát pozor a jaký vybrat?

Střih pro husté vlasy: co se nosí, na co si dát pozor a jaký vybrat?

Mít husté vlasy je na jednu stranu výhra, na stranu druhou prokletí. Patříte-li mezi majitelky husté hřívy, pak nám jistě dáte za pravdu, že někdy jsou bohaté kadeře spíše na obtíž. Účesy s nimi pořádně nedrží, dlouho jim trvá, než uschnou a také mohou být na nošení pořádně těžké. Chce to zamyslet se, jaký je vhodný střih pro dlouhé vlasy. Poradíme, co se nosí a jak si vybrat.

Jaký je ideální střih pro husté vlasy?

Navzdory tomu, že mohou být přítěží, dávají vám husté vlasy daleko více možností, co se týče výběru střihu. Oproti ženám s jemnými a řídkými vlasy si tak rozhodně máte z čeho vybírat, i když samozřejmě platí, že i střih pro dlouhé vlasy musí ctít nějaká pravidla.

Nelze přesně říci, jaký je ideální střih pro husté vlasy. Zde totiž hodně záleží na každé ženě, co se jí líbí, jestli dává přednost kratším vlasům, nebo naopak ráda nosí dlouhé.

Co je v módě?

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy a hustá hříva toho může být důkazem – když se naučíte své vlasy zkrotit a správně je nosit. U žen s hustými vlasy je velmi oblíbený kaskádovitý sestřih, který spočívá ve vrstvení silných pramenů a na pohled vypadá velmi atraktivně.

Žádaný je také postupný střih pro husté vlasy, kdy se vlasy postupně sestřihávají podél obličeje a ve výsledku je pak účes tvořen několika vrstvami –  obličeje jsou vlasy kratší a postupně se prodlužuje jejich délka.

Dlouhé vlasy a ofina: ano nebo ne?

Máte dlouhé vlasy a přemýšlíte nad ofinou? Ofina je určitě razantní zásah do vzhledu a ne každá žena se k ofině odhodlá. Nicméně fakt, že vlastníte hustou hřívu, ofině nebrání. Jen si dejte pozor, pokud jsou vaše vlasy nepoddajné a mají často tendence zlobit, že s nimi možná budete mít, co se úpravy a stylingu ofiny, o něco více práce.