Krása a módaVlasy

Jak stáhnout černou barvu z vlasů: 5 metod, které vám pomohou

Jak stáhnout černou barvu z vlasů: 5 metod, které vám pomohou

Černá barva vlasů je přitažlivá a elegantní, ale může také být náročná na údržbu a změna barvy může být komplikovaná. Pokud jste si nabarvili vlasy černou barvou a chtěli byste ji stáhnout, existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. V tomto článku se budeme zabývat několika metodami, které vám pomohou snížit intenzitu černé barvy a vrátit se k přirozenějšímu odstínu vlasů.

Použijte odbarvovač

Jednou z nejúčinnějších metod, jak stáhnout černou barvu z vlasů, je použití odbarvovače vlasů. Odbarvovač obsahuje chemikálie, které rozkládají barvu vlasů a umožňují vám snadno ji odstranit. Je důležité si uvědomit, že odbarvovač je agresivní a může poškodit vaše vlasy, takže byste měli být opatrní a použít ho pouze podle pokynů.

Pomoct mohou také přírodní látky

Existují některé přírodní látky, které mohou stáhnout černou barvu z vlasů. Například kokosový olej, olivový olej, či kyselina octová.Ty pomohou zmatnit černou barvu a umožní vám odstranit ji snadněji a hlavně šetrněji.

Kouzlo zvané oleje

Oleje se, jak už jsme v předchozím odstavci zmínili, dají použít na odstranění černé barvy z vlasů. Jak na to?

 Tento proces je velmi šetrný k vlasům a může minimalizovat poškození. Použijte kokosový, olivový nebo jiný olej a nanesete ho rovnoměrně na vlasy. Poté vlasy zabalte do igelitového sáčku a nechte olej působit po dobu 8-12 hodin. Po této době si vlasy umyjte šamponem a teplou vodou. Tento proces je nutné opakovat několikrát, než se dostanete k požadovanému výsledku.

Jablečný ocet

Jablečný ocet může pomoci odstranit barvu z vlasů. Smíchejte jablečný ocet s vodou v poměru 1:1 a aplikujte směs na vlasy. Nechte působit na vlasech po dobu 30 minut a poté si vlasy umyjte šamponem a teplou vodou. Tento proces provádějte opakovaně, abyste se dostali k požadovanému výsledku.

Závěr

Jestliže chcete stáhnout černou barvu z vlasů, použijte jednu z těchto látek:

  • Odbarvovač
  • Zábal ze soli
  • Limetková šťáva
  • Kyselina citronová
  • Ocet