Vlasy

Postupně prostříhané dlouhé vlasy: tipy a 4 největší výhody tohoto oblíbeného trendu

Postupně prostříhané dlouhé vlasy: tipy a 4 největší výhody tohoto oblíbeného trendu

Dlouhé vlasy byly vždy symbolem krásy a půvabu. Přijde však čas, kdy možná budete chtít změnu, nový vzhled nebo prostě budete chtít snížit váhu svých kadeří. Pak jednoduše vsaďte na postupně prostříhané dlouhé vlasy. Tento jedinečný styl vám zajistí, že si stále budete užívat výhod dlouhých vlasů a zároveň jim dodáte objem a styl.

Výhody postupného stříhání dlouhých vlasů

Postupné stříhání dlouhých vlasů má několik výhod, které vám mohou pomoci dosáhnout svěžího vzhledu:

  • Snížení hmotnosti
  • Větší objem
  • Širší možnosti stylingu
  • Moderní vzhled

Snížení hmotnosti sestříhaných vlasů

Jednou z hlavních výhod, kterou pro vás postupně prostříhané dlouhé vlasy mají, je snížení hmotnosti. Dlouhé vlasy mohou být těžké a tato hmotnost může vést k nepohodlí nebo dokonce bolestem šíje a hlavy. Postupným sestříháním se vaše hlava citelně odlehčí.

Větší objem

Stříhání dlouhých vlasů po vrstvách může vytvořit také iluzi většího objemu. Tyto vrstvy dodávají vlasům rozměr a pohyb, takže i v klidném prostředí vypadají plnější a dynamičtější. Tento dodatečný objem může okamžitě pozvednout váš celkový vzhled.

Techniky postupného stříhání

Pokud se rozhodnete pro postupný střih, můžete si zachovat oblíbenou délku a zároveň přidat vlasům texturu a živost. Zde je několik technik, které můžete zvážit:

  • Vrstvené účesy: Abyste dosáhli postupného střihu s dlouhými vlasy, zvažte možnost nechat si je ostříhat na podobně dlouhé vrstvy. Nerovnoměrné vrstvy mohou působit zastarale, proto je udržujte relativně rovnoměrné. Vrstvy dodávají vlasům hloubku a díky nim také působí lehčím a pružným dojmem.
  • Vrstvy rámující obličej: Pro větší stylovost si můžete zvolit vrstvy rámující obličej. Tyto vrstvy mohou po správném vyfénování krásně doplnit vaše rysy.
  • Styling pomocí žehličky a kulmy: Postupně sestříhané dlouhé vlasy nabízejí mnoho možnosti stylingu. Další vrstvy jednoduše natočíte s pomocí kulmy nebo vyhladíte za pomoci žehličky.
  • Použití sponek a sponek do vlasů: Pokud chcete efekt vrstvení zdůraznit, zvažte použití sponek a sponek do vlasů. Tyto doplňky pomohou jednotlivé vrstvy upevnit a dodají vašemu účesu nádech elegance.