Krása a módaVlasy

Míchání barev na vlasy z drogerie: Co musíte vědět + 3 tipy navíc

Míchání barev na vlasy z drogerie: Co musíte vědět + 3 tipy navíc

Mnoho lidí se rozhodne experimentovat s barvami vlasů, ať už z důvodu změny svého vzhledu, zakrytí šedin nebo jednoduše proto, že mají chuť na změnu a nový styl účesu. Míchání vlastních barev na vlasy z drogerie může být finančně výhodné, ale vyžaduje trochu přípravy a znalostí. V tomto článku se společně zaměříme na několik kroků, které vám pomohou dosáhnout perfektního míchání barev na vlasy z drogerie.

Výběr správných barev

Než začnete s mícháním barev, vyberte si barvu, která odpovídá vašim představám. Zkontrolujte zadní stranu krabičky, kde bývá vzorník barev a dejte pozor na popisy odstínů.

Každá barva na vlasy má také svůj vlastní návod k použití. Přečtěte si ho důkladně a dodržujte pokyny, abyste dosáhli vytoužených výsledků, zároveň však také neočekávejte zázraky, protože výsledný odstín může být při domácím barvení lehce odlišný. Zjistěte také, jakou máte původní barvu vlasů, abyste mohli odhadnout, jaký výsledek očekávat.

Míchání barev a barvení

Pokud se rozhodnete míchat dvě nebo více barev, postupujte podle návodu a používejte vhodné misky, do kterých poté nebudete dávat například potraviny, nýbrž budou sloužit pouze na míchání barev. Míchání přesných poměrů je rovněž klíčové pro dosažení požadovaného odstínu vaší konečné barvy.

Před aplikací barvy na vlasy si nasaďte staré oblečení a rukavice. Rozdělte vlasy na prameny a aplikujte barvu od kořínků k špičkám. Dodržujte čas uvedený v návodu a nijak ho nepřekračujte!

Po uplynutí času opláchněte vlasy podle návodu. Následně použijte přiložený kondicionér nebo jiný hydratační přípravek na ochranu a zjemnění vlasů.

Několik tipů na konec

  • pokud máte dlouhé nebo husté vlasy, může být zapotřebí více než jedna krabice barvy – toto si promyslete ještě v obchodě před nákupem
  • hydratujte své vlasy po barvení pravidelnými vyživujícími maskami s hloubkovou péčí
  • v případě nesnází vyhledejte kadeřníka, který dokáže napravit i nenapravitelné