Krása a módaVlasy

Melíry do černých vlasů: Tipy pro rok 2024

Melíry do černých vlasů: Tipy pro rok 2024

Melíry jsou nesmrtelnou klasikou, která zdobí naše vlasy už desítky let, dodává jim texturu a dimenzi. Ačkoli jsou melíry často spojovány spíš se světlejšími vlasy, vypadají skvěle i na černých vlasech. Nicméně, barvení černých vlasů je o poznání složitější a pro vlasy náročnější.

Rizika barvení černých vlasů

Barvení černých vlasů je náročné z mnoha důvodů. Jedním z nich je, že barva se na černých vlasech často chová jinak, než jak bychom očekávali a vytvoří naprosto jiný odstín, než bychom si přáli.

Tomu se dá snadno předejít odbarvením. A přesně tam spočívá druhý problém. Odbarvování je velmi zatěžující proces a vaše vlasy po něm mohou mít sklony k vysušování, lámání či dokonce vypadávání. Jestliže se tedy chcete pustit do barvení černých vlasů, připravte se dát svým vlasům opravdu intenzivní péči.

Jaké barvy se hodí k černým vlasům

Barev, které se hodí k černým melírům, je opravdu mnoho! Nejpopulárnější jsou:

  • Šedá
  • Bílá
  • Modrá
  • Růžová
  • Blond
  • Karamelová
  • Hnědá

Tyto barvy vytváří pěkný kontrast s tmavou barvou vlasů a dodávají jim dimenzi.

Melír podle tónu pleti

Můžete barvu svého melíru přizpůsobit své pleti, tím docílíte perfektně sladěného a harmonického vzhledu.

Karamelový melír je ideální pro teplé až střední tóny pleti.

Blond melír vypadá nejlépe na světlejší pleti.

Modrý či růžový melír sluší nejvíce ženám s chladnými tóny pleti.

Závěr

Nebojte se melíru v černých vlasech. Jestliže dopřejete svým vlasům dostatečnou péči, jste s melírem schopná vykouzlit na svých vlasech živější a hlubší vzhled. Jestliže si nejste melírem jistá, zvolte ombré nebo balayage, což jsou více univerzální metody barvení vlasů, které sluší opravdu všem. Nakonec pamatujte na použití kvalitních barev a své vlasy svěřte do rukou odborníkovi!