Krása a módaVlasy

Melír na tmavých vlasech: jak ho nechat vyniknout a jakou zvolit barvu

Melír na tmavých vlasech: jak ho nechat vyniknout a jakou zvolit barvu

Myslíte si, že je melír na tmavých vlasech zbytečný zásah, protože stejně nebude vidět? Mnoho žen a dívek s tmavším odstínem vlasů se melírů vzdává jen proto, že si správně neumí vybrat barvu melíru, který by dokázal na tmavém podkladu vyniknout. My ale víme, že i melír na tmavých vlasech může být vidět. Chce to jen vědět, po jaké barvě sáhnout!

Melír na tmavých vlasech aneb jaké barvy jsou vhodné

Možná i vy patříte mezi majitelky tmavých kadeří a melír vás vždycky hrozně lákal. Na rozdíl od světlovlásek ale máte pocit, že jsou vaše možnosti výběru značně omezené. Chcete melír na tmavých vlasech, ale nevíte, po které barvě sáhnout, aby melíry dokázaly vyniknout? Naštěstí i tmavovlásky mají z čeho vybírat!

  • Blond melír
  • Stříbrný melír
  • Červený melír
  • Fialový melír

Jak vidíte, rozhodně je po čem „sáhnout“ a vůbec si nemusíte zoufat, že melír na tmavých vlasech zanikne a nikdo ani nepozná, že jste utratili peníze za návštěvu kadeřnice (nebo nákup barev při melírování svépomocí). Jak vybrat ten „nej“ odstín právě pro vaše vlasy?

Blond melír

Pokud chcete klasiku, je blond melír na tmavých vlasech jasnou volbou. Zde se nemusíte bát, že by melíry nebyly vidět. Záleží jen na vás, jestli vsadíte jen na pár decentních pramínků, nebo se vydáte cestou hustého blonďatého melíru.

Stříbrný melír

Tahle barvička už není úplně pro každého, aplikace stříbrných melírů si přeci jen žádá trochu odvahy. Výsledek ale zaručeně stojí za to. Stříbrná ve vlasech není známkou stáří, je to naopak velmi moderní a vkusné.

Červený melír

Pokud patříte k ženám, které mají opravdu hodně tmavé vlasy, je červený melír vaše sázka na jistotu. I zde platí, že červený melír na tmavých vlasech může být jen decentní, nebo naopak výraznější. Aneb jak se říká „když už, tak pořádně“!

Fialový melír

Ani s fialovým melírem to tmavovlásky nemohou zkazit. Taková barva ve vlasech zaručeně upoutá pozornost a strhne ji vašim směrem.