Krása a módaVlasy

Prosvětlení hnědých vlasů: 2 nejlepší metody zesvětlení

Prosvětlení hnědých vlasů: 2 nejlepší metody zesvětlení

Asi každá žena už někdy stála před zrcadlem, kriticky si prohlížela svůj vlastní odraz a hlavou se jí honily různé myšlenky. Tuhle zatoužila po plnějších rtech, jindy zase chtěla mít větší oči, pak zase světlejší vlasy. Možná i vy řešíte, jak na prosvětlení hnědých vlasů, protože toužíte po změně. Jenže nevíte, jak správně na to. A od toho je tu náš dnešní článek.

Jak na prosvětlení hnědých vlasů?

Hned zkraje je třeba zmínit, že cesta k dokonalému zesvětlení vlasů může být pořádně krkolomná a trnitá. Pokud ale víte, jak správně postupovat a jakých kroků se držet, zvládnete to bez ztráty kvality a zdraví vaší hřívy. Prosvětlení hnědých vlasů může proběhnout dvěma způsoby:

  • Přírodně
  • Chemicky

Záleží pak jen na vás, kterou cestou se rozhodnete vydat. Někdo bez váhání půjde přirozenou cestou, další se spolehne na chemické postupy. Pojďme si proto obě metody lépe popsat.

Přírodní způsob, jak prosvětlit hnědé vlasy

Je-li vám příjemnější přírodní prosvětlení hnědých vlasů, čtěte dál. Tato cesta není rychlá a popravdě ani tolik efektivní, také je třeba myslet na to, že každé vlasy mohou na přírodní techniku zesvětlení reagovat trochu odlišně.

Zkusit můžete například heřmánkový odvar. Smíchejte 800 ml vody s 15 ml octa a povařte je společně s heřmánkem. Tímto odvarem, který před použitím necháte lehce vychladnout, poté pravidelně oplachujte vlasy.

Vyzkoušet můžete i rebarboru. Ta obsahuje látky, které jsou známé tím, že přirozeně zesvětlují vlasy. Smíchejte čtvrt hrníčku nasekané rebarbory se dvěma hrníčky vody a vše přiveďte k varu. Pak nechte vychladnout a odvarem oplachujte vlasy.

Chemický způsob, jak prosvětlit vlasy

Komu je bližší chemická cesta, může pro prosvětlení hnědých vlasů vyzkoušet klasickou melírovací techniku. S pomocí melíru totiž lze dosáhnout viditelného zesvětlení. Je-li pro vás důležitý přirozený vzhled, doporučujeme techniku známou jako balayage. Při této technice se používá melírovací krém s obsahem jílové složky, díky které se tzv. neobtiskávádo vlasů a nevznikají nevzhledné a především nežádoucí fleky.