Krása a módaVlasy

Slavnostní účesy pro dlouhé vlasy: tipy a trendy pro rok 2024

Slavnostní účesy pro dlouhé vlasy: tipy a trendy pro rok 2024

Jestliže máte dlouhé a zdravé vlasy? Buďte na ně právem hrdá. Vypěstovat si pořádnou hřívu stojí zpravidla spoustu času, úsilí, odhodlání a nezřídka i financí. Považujte proto své vlasy za korunu vaší krásy a nechte je s hrdostí vyniknout.

Vlny: ano nebo ne

Slavnostní účesy pro dlouhé vlasy vypadají krásně ale jejich vytvoření zabere i velmi dlouhou dobu. Většinou stojíte před rozhodnutím, zda strávit půl dne před akcí natáčením klasů kulmou nebo si na hlavě vytvořit obyčejný drdol. A je to zcela pochopitelné.

Pokud ale zvolíte správný postup, pořídíte si kvalitní vybavení a přípravky, můžete investovaný čas snížit na minimum. A to se jistě vyplatí! Poohlédněte se po takové kulmě, která bude dostatečně výkonná, ale zároveň vaše vlasy neponičí. Zároveň také používejte kvalitní vlasové péči. I na výběru správného laku záleží.

Jistým kompromisem jsou jiné způsoby tvorby vln. Takzvaná studená cesta vám zpravidla ušetří mnoho času, musíte s ní ovšem začít s dostatečným předstihem.

Vytvořte si z vlhkých vlasů několik malých drdolů, zkuste metodu využívající pásek od županu anebo dejte šanci klasickým natáčkám. Sice se může zdát, že vyšly z módy, vytvoříte s nimi ale krásné a pravidelné vlny.

A co dál?

Slavnostní účesy pro dlouhé vlasy však nevykouzlíte pouhým natočením. Je opravdu dobré z nich vytvořit přinejmenším poloviční drdol, protože i když vám vlny v průběhu akce trochu povolí, váš účes bude dál působit upraveně.

Slavnostní vzhled také snadno dodáte různými vlasovými doplňky, tak se jich nebojte. Vždy ale vybírejte takové, které se hodí k charakteru dané akce a k vašemu celkovému outfitu. Také je vhodné respektovat váš věk a podobné charakteristiky, nicméně to není něco, přes co by takzvaně nejel vlak.