Vlasy

Medová barva na vlasy: jaká je a ke komu se hodí v roce 2024?

Medová barva na vlasy: jaká je a ke komu se hodí v roce 2024?

Medová barva na vlasy vypadá jednoduše úžasně. Jaká vlastně je a pro koho se tento odstín hodí?

Jaká barva je medová

Medová barva skutečně odpovídá sladkému medu. Jde o skvělý způsob, jak uchovat ve vašich kadeřích život a zároveň přidat pramenům hloubku a bohatost.

Jde o teplý odstín se zlatými, hnědými a červenými podtóny. Váháte, jestli ho zařadit mezi blond nebo hnědé tóny? Možná to pro vás bude překvapivé, ale stále bychom medovou mohli zařadit na barevné spektrum blond.

Samozřejmě od ní nemůžete čekat vytvoření stejného dojmu jako u sexy plavovlásky s ledově blond či platinovou hřívou. Medová blond je dotekem slunce ve vaší kštici, pomyslnou vzpomínkou na období letních dovolených. Připomínat vám také může světlou barvu, kterou jste v kadeřích měla jako dítě.

Ke komu se hodí medová blond

Zkombinovat můžete tuto barvu také s o něco tmavším karamelovým odstínem. Díky tomu získáte měkké a přirozené rámování tváře, které působí velice luxusně. Zejména v kombinaci se středně dlouhými vlasy navíc získáte absolutně nadčasový styling.

V principu se tento tón hodí hlavně k majitelkám teplých odstínů pleti. Jak poznáte, který je ten váš, pokud nejste příliš zběhlá v barevné typologii a určování podtónu vám nic neříká? Zamyslete se nad tím, zda vám více sluší zlato nebo stříbro. Pokud inklinujete ke zlatému kovu, líbit se vám bude i efekt, který společně s vaší pokožkou vytváří medová blond.

Ostatně je podobná jako zlatá blond. Na rozdíl od zlatavé se však medová blond vyznačuje větším počtem červených a hnědých podtónů, což jí dodává skutečnou plnost a do vlasů se tím vnáší vícerozměrný efekt.

Jak pečovat o medovou blond

Péče o blond je v zásadě standardní. Používejte přípravky pro barvené vlasy. Do své rutiny určitě zařaďte:

  • šampon
  • kondicionér
  • masku
  • toner

Maska je důležitá, pokud váš kadeřník použil k dosažení vašeho vysněného odstínu odbarvovač. Specifické je pro medovou blond i to, že se sice jedná o teplý tón, ale nežádoucí jsou jakékoli mosazné odlesky. Byť tak používání toneru máme spojené hlavně s platinovou blond a dalšími studenými odstíny, nutné to může být i v tomto případě.