Krása a móda

Gelové nehty pro teenagery: jsou vhodné a kdy s nimi začít?

Gelové nehty pro teenagery: jsou vhodné a kdy s nimi začít?

S lakováním nehtů se pojí mnoho předsudků a obav, které pramení z možnosti pronikání škodlivých chemických látek do těla. Ať tak či tak, lak na nehty je zpravidla chemická sloučenina, která potenciálně může poškodit nejen nehty. Jak je to tedy s dospívajícími a je možné najít zdravější možnost lakování nehtů?

Profesionální gel lak nebo pochybné lakování doma

V dnešní době se již příliš neřeší, zda mají teenageři nalakované nehty. Ačkoli většina z nich sahá po běžných lacích, někteří mohou vlivem nedostatku financí upřednostňovat nekvalitní cenově dostupné produkty. A může být potenciálně nebezpečné.

Pokud jste tedy rodič a chcete zajistit, aby si vaše ratolest neaplikovala na nehty nic, co by mohlo ohrozit její zdraví, je možná dobré gelové nehty pro teenagery povolit. Na trhu se v posledních letech totiž objevují o mnoho kvalitnější produkty, jejichž použití se nemusíte v žádném případě obávat.

Jedná se z velké části o přírodní produkty, které mohou nehtům dokonce i prospívat. Zejména pokud trpíte velkou lámavostí nehtů. Účinně také zabraňují jejich kousání. Gelové nehty pro teenagery tak mohou být vlastně tou bezpečnější variantou než klasické lakování. Je totiž možné vybrat salón, který se specializuje na práci s přírodními produkty nebo si domů pořídit výrobky značky green flash či NANI nails Simply Pure.

Kdy s lakováním začít

Obecně je lepší počkat, co možná nejdelší dobu. Jelikož jsou laky vlastně toxické látky, dětem do rukou zkrátka nepatří. Existují však případy, kdy je lepší sáhnout třeba i po průhledném gel laku než každou chvíli řešit zlomený přírodní nehet. Pokud už ale vaše dospívající dcera projeví o lakování nehtů zájem, je lepší jí vyhovět a mít tak kontrolu nad zvolenými produkty než nesouhlasně přihlížet, jak si nanáší pochybné produkty.