Móda

Maškarní kostýmy domácí výroby: tipy pro rok 2024

Maškarní kostýmy domácí výroby: tipy pro rok 2024

Chystáte se vy nebo vaše ratolesti na maškarní ples? Potřebujete rychlý a snadný kostým, který zvládnete s přehledem udělat doma? Tak to jste na správném místě, dnes vám totiž přinášíme inspiraci na rychlé maškarní kostýmy domácí výroby!

Upír

Fantastická postava, která se nikdy neomrzí, je upír. A převlečete se za něj docela snadno! Stačí černý plášť, na ten lze použít starý ubrus či závěs, bílé krajkové tričko a černé legíny. Pak budete potřebovat výrazně rudou rtěnku, tou si nemalujte jen rty, ale dokreslete i kapku stékající krve. Nakonec upíří zuby vystřihněte z brčka a připevněte je na čistý drátek, nebo je snadno kupte v papírnictví.

Hippie

Všichni dobře pamatujeme na doby hippíků a všichni máme kousky, které jejich dobu alespoň lehce připomínají, ve skříni! Vytáhněte tedy květinovou košili, džíny s vysokým pasem a široký opasek, do vlasů si dejte květinovou čelenku a nakonec přidejte sluneční brýle. A je z vás hippík jako vyšitý!

Pirát

Pro kostým piráta stačí volné bílé triko a baggy černé kalhoty. Kolem krku uvažte červený šátek a do uší si dejte co nejvíce výrazných zlatých náušnic. Nakonec zakryjte jedno oko pomocí jakékoliv černé látky a jste připraveni vyplout na karneval! 

Kovboj

Abyste se převlékli za kovboje, potřebujete libovolnou košili, bílou či kostkovanou, hnědé kalhoty a hnědou vestičku. Na hlavu si pak dejte kovbojský klobouk, kolem pasu zase tlustý opasek a jestliže chcete vypadat opravdu věrohodně, do pusy si můžete vložit stéblo slámy.

Nápady na další karnevalové kostýmy:

Naše další tipy na snadno vyrobitelné kostýmy jsou:

  • Kuchař nebo kuchařka
  • Superman
  • Robot
  • Kočka
  • Mimozemšťan
  • Duch