KrásaKrása a móda

Top coat použití: 6 funkcí produktu a proč jej používat

Top coat použití: 6 funkcí produktu a proč jej používat

Známe to všichni, pokud si nalakujeme nehty, do druhého dne se objevují první odloupávání. K prodloužení životnosti laku je tedy vhodné prodloužit top coat a to v případě manikúry i pedikúry. Jaká jseou přednosti užívání top coatu? Na vaše nejčastější otázky odpovíme v následujícím článku.

Funkce top coatu

Téměř každý lak je navržen tak, aby se dal nosit bez top coatu, ale celkově bude standardní lesklý lak vylepšen přidáním vrchního nátěru.

  • Rychlejší schnutí
  • Odolnost proti poškrabání
  • Lesklejší povrch
  • Vyhlazení viditelných tahů štětcem
  • Hladší povrch nehtu
  • možnost různých úprav úpravy (matné, saténové)

Potřebujete používat top coat?

Samozřejmě! Po nanesení barevného laku byste měli vždy použít vrchní ochrannou vrstvu. Top coat poskytuje ochranu pro váš lak na nehty a výrazně pomáhá předcházet odlupování a praskání čerstvě upravených nehtů. Top coat nanášejte vždy jako poslední vrstvu produktu na nehty.

Jaké jsou výhody použití top coatu?

Top coat podstatně prodlouží životnost vašich nalakovaných nehtů. Současně zajistí vysoký lesk nebo moderní mat, podle zvoleného produktu, a to po celou dobu. Top Coat pomáhá předcházet odlupování a poškrábání vašeho laku. Zajistí také celkovou ochranu vašich nehtů před polámáním.

Je důležitější podkladový nebo vrchní nátěr?

Podkladový nátěr v žádném případě nemůže nahradit funkci top coatu. Zatímco podkladový nátěr má za úkol ochránit váš nehet před případným zabarvením a zajistit snazší přilnutí laku k nehtu, top coat má za úkol ochránit vaši pracně udělanou manikúru. Oba jsou tedy neuvěřitelně důležité pro manikúru jako takovou a nejsou to kroky, které si můžete dovolit vynechat.

Mohu použít top coat jako podkladový lak?

Jak už bylo řečeno výše váš top coat a podkladový lak mají naprosto odlišnou funkci, a nelze je tedy zaměňovat.