KrásaPleť

Líčení pro starší dámy: 5 jednoduchých tipů pro rok 2023

Líčení pro starší dámy: 5 jednoduchých tipů pro rok 2023

Přestože se vaše pokožka může s věkem měnit, tak to neznamená, že byste nadále nemohla experimentovat s líčením a cítit se krásně. V roce 2023 se v líčení pro starší dámy očekává celá řada novinek a inovací, které mohou pomoci zdůraznit vaši přirozenou krásu. Proto jsme pro vás připravili tento článek, který nabízí 5 jednoduchých tipů na líčení pro starší dámy pro rok 2023. 

Preferujte krémy před pudry

Krémy jsou obvykle více hydratační než pudry. To je obzvláště důležité právě pro starší ženy, protože s věkem se pokožka může stávat suchou a dehydratovanou. Zároveň pudr může zvýraznit jemné linky a vrásky na obličeji, zatímco kosmetické produkty na bázi krémů je dokáží lépe zamaskovat.

Vyvarujte se očním stínům

Konturování očí bohužel vytváří dojem prohlubování záhybů kolem očí, což může vašemu obličeji vnuknout daleko starší vzhled než jaká je realita. Zároveň oční stíny mohou mít tendenci se hromadit v rýhách a záhybech na pokožce, kterých s přibývajícím věkem pochopitelně zákonitě přibývá. Pro zvýraznění očí tedy spíše použijte pouze trochu řasenky.

Používejte bronzery

Použití bronzeru je skvělým způsobem, jak dodat zralé pleti mladší vzhled. Většina bronzerů je nicméně prodávána ve formě prášku, takže při výběru je důležité zkontrolovat, zda jsou částice bronzeru dokonale jemně mleté, aby se bronzer nehromadil v záhybech pleti.

Obočí hraje důležitou roli

Při úpravě obočí by měly starší ženy dbát zejména na to, aby nevytvářely příliš tvrdé a umělé linie. Místo toho by měly používat jemné linky, které obočí dokonale zjemní a dodají mu přirozený vzhled. Je také důležité udržovat obočí upravené a odstraňovat všechny nedokonalosti. Dodejte vašemu obočí přirozený a mladistvý vzhled, který podpoří vaši krásu i v pokročilém věku.

Rtěnka v přirozenějších barvách

S přibývajícím věkem je potřeba si umět vybrat rtěnku, která ladí s vaším přirozeným tónem rtů a zároveň jim dodává plnější vzhled – i díky hezčím rtům můžete vizuálně omládnout klidně i o několik let. Pakliže máte světlou pokožku a rty, zvažte kupříkladu růžové či broskvové odstíny rtěnek. Pro tmavší rty se zas hodí rtěnky v meruňkovém či korálovém odstínu.