Cviky a vybaveníKrásaZdraví

5 nejúčinnějších cviků na břicho pro dokonalý six-pack

5 nejúčinnějších cviků na břicho pro dokonalý six-pack

Každý z nás určitě jednou zatoužil mít na břichu dokonalý six-pack, ale jak na to? Faktem je, že žádný cvik na břicho vám nezaručí 100% výsledky, ale s pravidelným tréninkem a správnou vyváženou stravou můžete dosáhnout skvělých výsledků. Bude to chtít ale svůj čas. V tomto článku vám představíme 5 nejúčinnějších cviků na břicho, díky kterým při pravidelném tréninku docílíte dokonalého six-packu.

Sit-upy neboli sklapovačky

Sklapovačky (sit-upy) jsou klasickým cvikem na břicho, který se zaměřuje především horní část břišního svalstva. Jak na to? Lehněte si na záda, nohy ohněte v kolenou a chodidla položte je na zem. Ruce dejte za hlavu nebo přes hrudník a následně tělo zvedejte směrem nahoru k nohám. Do polohy vleže se vracejte hezky pomalu a zatínejte přitom břicho, poté postup opakujte. Ze začátku si nastavte tempo, které vám vyhovuje, a provádějte vždy stejný počet opakování alespoň 3krát po sobě. 

Pro dokonalé břicho musíte nejdříve zhubnout tuk
Pro dokonalé břicho musíte nejdříve zhubnout tuk

Plank

Plank je cvik, který trénuje nejen břicho, ale celé tělo. Provádíte se tak, že si lehnete na břicho a položíte si lokty na zem pod ramena. Následně se nohama ořete o špičky a tělo nechejte napnuté v rovné linii. Tuto pozici se snažte udržet po dobu 30 až 60 sekund, a pokud chcete, můžete interval postupně prodlužovat.

Plank můžete provádět kdekoliv
Plank můžete provádět kdekoliv

Bicycle Crunches neboli cyklistické sklapovačky

Bicycle Crunches nebolit cyklistické sklapovačky jsou kombinací cviků, které trénují nejen horní, ale i dolní část břicha. Pojďme si říci, jak je správně praktikovat. Lehněte si na záda, ruce dejte za hlavu a kolena ohněte do pravého úhlu. Rozdíl zde bude v práci s nohami. Současně zvedejte pravé koleno a levý loket a opačně. Při pohybu stahujte břicho směrem ke stehnům.

Cviky pro pevné břicho a six-pack
Cviky pro pevné břicho a six-pack

Leg Raises aneb zvedání nohou 

Leg Raises spočívá ve zvedání nohou, což je silový cvik, který trénuje především dolní část břicha, konkrétně dochází k posílení přímého břišního svalu. Provádí se tak, že si lehnete na záda, ruce si dáte pod zadek a nohy natáhnete nahoru do výšky. Poté pomalu spouštějte nohy dolů k zemi a zvedejte zpět. Dbejte na to, aby břicho zůstalo stále napnuté.

Zvedání nohou
Zvedání nohou

Russian Twist – ruské otočky

Russian Twist možná znáte jako ruské otočky. Je to cvik, který trénuje zejména boky a šikmé svaly břišní. Cvičí se opět vsedě s ohnutými koleny a nohami položenými na zemi. Jak cvik přesně provádět? Nakloňte se dozadu, aby vaše tělo se zemí tvořilo úhel 45 stupňů (pod zády i pod stehny). Držte ruce před hrudníkem a otáčejte se vpravo a následně vlevo. Cvik můžete ztížit přidáním závaží nebo třeba medicinbalu. Opakujte 3 série po 10 opakováních.

Víte, jak správně cvičit?

Důležité je při cvičení myslet na správné dýchání a koncentrovat se na stahování břišních svalů. Pokud budete tyto cviky provádět pravidelně, můžete si být jistí, že se postupně přiblížíte k dokonalému six-packu. Nezapomeňte však, že kromě cvičení je také důležité dodržovat vyváženou stravu a kalorický příjem, vyhněte se nezdravým jídlům a dodržujte pitný režim.

Které cviky praktikovat?
Které cviky praktikovat?