Krása a módaVlasy

Lehké vlny na vlasech: 3 způsoby jak je vytvořit

Lehké vlny na vlasech: 3 způsoby jak je vytvořit

Líbí se vám lehké vlny na vlasech, které působí tak něžně a romanticky? Je pravda, že vlnité vlasy na mnohé ženy působí jako velké lákadlo – zejména pak pro majitelky vlasů rovných tzv. jako hřebíky. Jak si vytvořit lehké vlny na vlasech i bez nutnosti svěřovat se do péče kadeřnice?

3 tipy jak si vytvořit lehké vlny na vlasech i v domácích podmínkách

Lákají vás lehké vlny na vlasech? Toužíte si takový účes vytvořit? Klidně můžete. Vykouzlit si na hlavě romantické něžné lokny není nic extra složitého. Jsou tři způsoby, jak si lehké vlny na vlasech vytvořit přímo u vás doma:

  • Natáčky
  • Žehlička na vlasy
  • Drdoly

Teď si možná říkáte, jak lze vytvořit vlny na vlasech za pomoci žehličky na vlasy? A co teprve s nějakými drdoly?! Nebojte se, vše vám vysvětlíme. A třeba už dnes si můžete jednou ze zmíněných metod vykouzlit lehké vlny na vlasech.

Vlny díky natáčkám

Jakmile se žena zamyslí nad vlnitými vlasy, asi jako první možnost jí napadne použít natáčky. A je to celkem logické, vždyť právě k těmto účelům natáčky slouží. Pokud chcete jen jemné vlny, pak vlasy na natáčky nemotejte „nahusto“, ale použijte větší natáčky. Čím širší natáčka, tím širší vlnka na vlasech. V natáčkách je ideální přespat a nechat je tak na vlasech přes noc.

Vlny díky žehličce na vlasy

Pokud máte doma žehličku na vlasy, i s její pomocí můžete vytvořit lehké vlny na vlasech. Nechte žehličku nahřát, poté mezi jednotlivé lamely stiskněte pramen vlasů a žehličkou otočte. Táhněte směrem dolů, zatímco se snažte žehličku natáček tak, aby vlivem tepla na vlasech vytvořila jemné vlnky.

Vlny díky drdolům

Jak si vytvořit lehké vlny na vlasech díky drdolům?  I zde je postup jednodušší, než si myslíte. Vlasy si umyjte a nechte je lehce proschnout. Poté z vlasů vytvořte několik drdolů, které poté vysušte fénem. Jakmile vlasy rozpustíte, překvapí vás jemné vlnky.