Krása a módaVlasy

Krátké šedivé vlasy jsou šik v každém věku. Naučte se je nosit!

Krátké šedivé vlasy jsou šik v každém věku. Naučte se je nosit!

Rozhodně neplatí, že šedivé vlasy jsou výsadou jen starých lidí. Krátké šedivé vlasy jsou už nějaký ten pátek zajímavým trendem, ke kterému se hrdě hlásí i některé celebrity. Možná i vás zaujala šedivá barva vlasů a zvažujete tuhle radikální proměnu. Naučte se krátké šedivé vlasy nosit tak, aby to bylo trendy a šik!

Jak nosit krátké šedivé vlasy?

Šedé vlasy mohou vypadat šik v kterémkoli věku. Nenechte se proto převálcovat názorem, že šedé vlasy jsou spojovány jen se seniory a že jsou jasnou vizitkou stárnutí. A pokud se šedé vlasy skutečně pojí k přibývajícímu věku, pak je naopak silou ženy přiznat, že se na ní zub času podepsal. Za šedivé vlasy se není třeba stydět, ba naopak. Noste je s hrdostí!

Podpořte šedivé vlasy správným líčením

Pokud krátké šedivé vlasy podpoříte vhodným líčením, budete vypadat skvěle. Obecně se doporučuje, aby ženy nosily oční stíny podobné tónu jejich vlasů, barvy rtů, pokožky a samozřejmě také očí. Rozhodnete-li se nosit krátké šedivé vlasy, můžeme vám poradit vsadit na jemně našedlé nebo béžové oční stíny.

Pokud jde o rty, nebojte se je zvýraznit rtěnkou s malinovým odstínem, nebo vsaďte na přirozený pigment vašich rtů, se kterým prostě nemůžete nic zkazit. Používáte-li tvářenku, pak radíme vybírat růžovo-broskvový odstín, který dokáže každou ženu příjemně rozzářit a dodat jí šmrnc.

Pozor na žloutnutí šedivých vlasů

Jedním z neduhů, který může ženy nosící krátké šedivé vlasy potrápit, je jejich tendence žloutnout. Zabránit se tomu dá profesionálním čištěním vlasů v salonu, posléze přijde na řadu natónování a podpoření šedivého odstínu.

O své vlasy samozřejmě můžete pečovat i v domácích podmínkách. Existují speciální šampony obsahující přímé modré a fialové pigmenty – ty slouží k neutralizaci nežádoucího žlutého tónu ve vlasech.