Krása

Krásné a zdravé zuby: 4 účinné tipy

Krásné a zdravé zuby: 4 účinné tipy

Říká se, že s úsměvem jde všechno líp. Ale co když se smát stydíme, protože naše zuby nejsou zrovna výstavní kousek? Pojďme si ukázat jak situaci řešit, či jak si udržet ten správný, zdravý a sebevědomý úsměv.

Prevence

Možná to zní jako klišé, ale je to 50% krásných zubů. Nebojte se tedy pravidelného čištění zubů, včetně toho odborného. Odborné odstranění zubního kamene alespoň jednou ročně dokáže vaše zuby udržet krásné po dlouhá léta. Co se týče toho domácího čištění, je vhodné používat i mezizubní kartáček.

Pokud si však rádi dopřáváte džus či nějakou kolu, čištění odložte alespoň o pár minut. Kyseliny v těchto pochutinách totiž poškozují sklovinu, která by okamžitým čištěním mohla ještě více utrpět.

Rovnátka

Je to sice nepopulární postup, ale je velmi účinný. Průzkumy ukazují, že rovnátka dokážou spravit až 90% nesrovnalostí v dutině ústní, což rozhodně není špatný výsledek. Pokud tedy máte byť jen trochu křivé zuby či předkus, určitě tuto možnost zvažte, neboť pozitivní výsledek jistě nakopne vaše sebevědomí.

Bělení zubů

Všichni asi víme, že naše zuby postupem času žloutnou. Můžou za to jednotlivé vlivy, kterými naše zuby vystavujeme. Mezi největší „kaziče“ bílého úsměvu patří bezesporu kouření a káva, kterou si dopřává denně téměř každý z nás. Domácí bělení zubů je jednou z možností, jak tuto situaci napravit. Jen je potřeba si před začátkem procesu důkladně přečíst návod použití vámi zakoupené bělící sady, neboť jeho nedodržení by mohlo mít fatální účinky. Pokud si však dáte pozor, vaše zuby budou vypadat o poznání lépe.

Pokud si však nejste jistí, jestli se cítíte na domácí bělení, obraťte se na odborníka. Nejde o nikterak náročný ani bolestivý zákrok. Cena sice bude o něco vyšší, než při domácím bělení, avšak budete mít záruku profesionální práce při použití kvalitních materiálů. Výsledek vás tak jistě mile překvapí a vykouzlí vám bílý úsměv ihned po prohlédnutí v zrcadle.

Keramické fasety

Další možností jak zdokonalit náš úsměv je použití keramických faset. Ty se instalují na přední zuby a jsou vyrobeny na míru vašemu chrupu. Hlavní výhodou je, že keramické fasety jsou přilepeny speciální pryskyřicí, tudíž se nikdy nesundávají a dá se s nimi pohodlně i najíst. Nejsou však vhodné pro lidi trpící skřípáním zubů. Další výhodou je, že keramické fasety nepodléhají žloutnutí tak jako naše zuby, zůstanou tak bílé po mnoho let. Jejich cena je však dražší, a jedna faseta vás výjde i na deset tisíc korun.